Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), обмежить імпорт електроенергії з Росії та Білорусі до 1 жовтня 2021 року.
Відповідний проєкт постанови «Про розподіл пропускної спроможності міждержавних перетинів» регулятор ухвалив на відкритому засіданні.
«На спільних нарадах ми дійшли думки, що з виробниками електричної енергії ми маємо моніторити стан підготовки до осінньо-зимового періоду та ситуацію з накопичуванням вугілля. Хоча цієї зими імпорт і був необхідній, але це в жодному разі це не означає, що ми не продовжимо заборону. На сьогодні ми готові зробити це лише до 1 жовтня», – сказав голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.
Зазначається, що проєктом постанови передбачається тимчасово обмежити доступну пропускну спроможність, що розподіляється на добових та місячних аукціонах на 2021 рік, у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, що не входять до Енергетичного Співтовариства (Російська Федерація та Республіка Білорусь). Разом з цим передбачається запровадження механізмів контролю за накопиченням вугілля.
У зв’язку із набранням чинності 15 травня 2021 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сертифікації оператора системи передачі», НКРЕКП отримала повноваження обмежувати доступну пропускну спроможність, що розподіляється на добових та місячних аукціонах на 2021 рік, у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства.
Голова парламентського комітету з енергетики та ЖКГ Андрій Герус заявив, що Україна імпортує російську електроенергію з метою «демонополізації та диверсифікації ринку».
Як повідомлялося, уряд планує підвищення тарифів на електроенергію для населення: серед запланованих Кабміном ініціатив для забезпечення фінансової стабільності енергетики в умовах кризи – перегляд тарифів на електроенергію для населення та перегляд «зеленого тарифу». Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Кабінет міністрів не планує в цьому році підвищувати тариф на електричну енергію для населення.
- Тарифи на електроенергію невпинно зростатимуть. 30 квітня НАЕК «Енергоатом» розмістила інформацію про те, що виробництво найдешевшої на ринку атомної електроенергії зменшиться. Міністерство енергетики встановило новий прогнозний баланс на 2020 рік. Згідно документу виробництво атомної енергії зменшиться на 8,6%. Три енергоблоки на Запорізькій та Рівненській АЕС виведуть в резерв, а потужність семи блоків на Южно-Українській, Запорізькій, Хмельницькій та Рівненській атомних електростанціях зменшать. При цьому програє населення та промисловість, держава зазнає мільйонних збитків, у прибутку буде лише один бізнес – Ріната Ахметова.
- Детальніше читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань Зменшення потужностей АЕС – збільшення доходів Ахметова.