В Європейській комісії наполягають, що надання нового траншу макрофінансової допомоги залежить передусім від проведення реформи системи правосуддя.
Про це заявила глава групи підтримки України у Єврокомісії Катаріна Матернова, коментуючи для «Європейської правди» прогрес України у виконання умов угоди про отримання макрофінансової допомоги.
Матернова нагадала, що Україні відомі вимоги, за яких уряд отримає 600 млн євро, які надійдуть до загального фонду бюджету. «Але головне з них – це реформування Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя», – зазначила вона.
Представниця ЄК також підкреслила, що до головних вимог варто було би зарахувати виконання усіх вимог МВФ, які стосуються збереження незалежності НАБУ. «Ми за замовчуванням підтримуємо умови вашої угоди з МВФ, бо збереження співпраці з НАБУ – це базова вимога, ми не можемо навіть розпочати оцінювання прогресу, якщо немає співпраці з МВФ», – наголосила вона.
Катаріна Матернова, втім, утрималася від прогнозів щодо можливих строків отримання макрофінансової допомоги.
Раніше вона повідомляла, що виконання умов ЄС для перерахування 600 млн євро можливе ще до вересня.
Нагадаємо:
- За 2020 рік Україна продемонструвала лише незначне покращення в світовому «Індексі сприйняття корупції» (Corruption Perceptions Index – CPI), який щороку складає неприбуткова антикорупційна організація Transparency International, та знову опинилася позаду всіх сусідів, окрім Росії.
- Європарламент ухвалив доповідь щодо угоди про асоціацію Україна-ЄС, в якій євродепутати жорстко розкритикували Україну за корупцію, що гальмує реформи, відсутність політичної волі забезпечити незалежність судових інституцій та боротися із постійним олігархічним впливом.