За фактами знищення окупантами екології Криму відкрито 10 кримінальних проваджень – прокуратура АРК

Новини
Фото: FB Меганом SOS!

Прокуратура Автономної Республіки Крим та м. Севастополя розслідує 10 кримінальних проваджень за фактами 20 кримінальних правопорушень, зафіксованих на окупованому півострові.

Про це на онлайн-брифінгу, присвяченому презентації звіту громадської організації КримSOS «Довкілля Криму: зміни та втрати за час окупації», повідомив начальник управління нагляду за додержанням законів органами поліції прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Сергій Турчин.

Провадження порушуються за статями 236 (Порушення правил екологічної безпеки), 240 (Порушення правил охорони або використання надр), 241 (Забруднення атмосферного повітря), 243 (Забруднення моря), 252 (Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду) 441 (Екоцид) і ст. 438 КК України (Порушення законів та звичаїв війни).

Кримінальні провадження проводяться за фактами умисного знищення та пошкодження територій Кримського природного заповідника, орнітологічного відділення Кримського природного заповідника «Лебедині острови», Ялтинського гірничо-лісового природного заповідника, Національного природного заповідника «Мис Мартьян», мису Опук.

Крім того, прокуратурою ведеться кримінальне розслідування за фактами порушення екологічної безпеки під час будівництва транспортного переходу через Керченську протоку і при будівництві траси «Таврида».

«Зокрема при будівництві траси «Таврида» встановлені факти незаконної вирубки близько 110 тисяч дерев і близько 116 тисяч кущів, в тому числі кримської сосни і ялівцю, включених до Червоної книги України», – повідомив представник прокуратури.

За його словами, на даний час призначено низку експертиз, за результатами яких буде визначено розмір збитків і прийнято процесуальне рішення.

Окупанти у Криму знищують місцеву екосистему, руйнуючи гори. В Криму було 100 кар’єрів, а стало в рази більше. Окупанти не звертають уваги на те, як це впливає на екосистему, і знищують її, руйнуючи гори, заявив правозахисник із Криму, ветеран кримськотатарського національного руху, один із ініціаторів створення «Кримської солідарності» Абдурешит Джеппаров.

Також читайте розслідування ЦЖР Меганом: зраджений заповідник

У Офісі генпрокурора та прокуратурі АРК і Севастополя вказують на необхідність посилити протидію неправомірному використанню об’єктів навколишнього природного середовища, культурних цінностей, незаконному веденню господарської діяльності в незаконно окупованому Росією Криму.

Нагадаємо:

  • Головне управління Національної поліції в АРК і Севастополі відкрило і розслідує кримінальну провадження за фактом забруднення Чорного моря через видобуток токсичного піску в районі Нижньо-Чурбашского хвостосховища окупованій Керчі, де зберігалися отруйні відходи підприємства «Камиш-Бурунський залізорудний комбінат».
  • В серпні 2019 року міністерство з питань тимчасово окупованих територій України повідомило, шо в окупованому Криму збільшилася площа видобутку токсичного піску з дамби Нижньо-Чурбашского і Верхньо-Чурбашского хвостосховищ, де зберігалися отруйні відходи підприємства «Камиш-Бурунський залізорудний комбінат».
  • 14 травня 2020 року президент України підписав указ про введення в дію нових санкцій щодо юридичних та фізичних осіб РФ. У нових санкційних списках РНБО України опинились 23 культурних і наукових установ Росії, а також 38 російських і кримських телеканалів, радіо і медіаресурсів. Санкції терміном на 3 роки ввели проти низки відомих російських музеїв, університетів, наукових установ та громадських організацій. Серед них – Ермітаж, Музей мистецтв імені Пушкіна, Московський державний університет імені Ломоносова, «Російське географічне товариство» та Інститут археології Російської академії наук. Крім того, під санкціями також виявилися наукові, культурні та освітні організації, що працюють в окупованому Криму.
  • 22 жовтня 2020 року МЗС України заявило рішучий протест Росії у зв’язку з проведенням археологічних розкопок, що здійснюються в межах так званого проєкту «Кримська війна» на території Альмінської долини та в Севастополї із грубим порушенням норм міжнародного права і законодавства України.