Президент Зеленський дає інтерв’ю Центру журналістських розслідувань та журналістам з Криму

Новини
Зеленский
Президент України Володимир Зеленський Фото: RFE/RL

Президент України Володимир Зеленський дає інтерв’ю головній редакторці Центру журналістських розслідувань Валентині Самар і кримським журналістам і виданням. Зустріч глави держави з журналістами проходить на острові Зміїний в Одеській області 9 серпня, у Міжнародний день корінних народів. Він дав інтерв’ю про те, що Україна робить для вирішення кримського питання. Тема розмови – подальша доля півострова і майбутній міжнародний саміт Кримська платформа.

Володимир Зеленський також спілкується з Ганною Андрієвською, Севгіль Мусаєвою, Анастасією Рінгіс і Міленою Амеді – українськими журналістами з Криму, які висвітлюють кримську тематику в авторитетних українських ЗМІ і об’єдналися в мультимедійний спецпроект «Як повернути Крим?» до 30-ї річниці незалежності України та саміту Кримська платформа.

Інтерв’ю буде опубліковано 19 серпня на сторінках українського видання «Новое время» в рамках спецпроекту «Як повернути Крим?» в партнерстві з організацією «Лабораторія журналістики громадського інтересу».

Також буде опубліковано Центром журналістських розслідувань.

Фото: RFE/RL

Кримськая редакція – ініціативи Лабораторії журналістики суспільного інтересу, кримських журналістів, правозахисників і громадських діячів, що виступили з проєктом «Як повернути Крим до 30-ї річниці незалежності України й саміту Кримської платформи».

Свіжий номер журналу НВ міститиме дорожню мапу, інструменти та рішення, які українська влада має реалізувати для деокупації та реінтеграції півострова. Випуск буде підготовлений командою журналістів, фотографів, редакторів родом з Криму, що представляють різні ЗМІ.

Спеціальний випуск журналу НВ вийде українською та англійською мовами напередодні саміту Кримської платформи і буде поширений серед його учасників. Публічна презентація номера відбудеться 19 серпня в Києві.

В межах спецпроєкту також будуть створені онлайн-версії матеріалів українською, англійською та кримськотатарськими мовами, до яких увійдуть розширені версії аналітичних публікацій, інтерв’ю та репортажі про те, що зараз відбувається на півострові, чим живе Крим та як українська влада буде його повертати.

Декілька текстів для спецномера журналу, зокрема, готують журналісти, які продовжують мешкати в Криму і мають змогу спостерігати за всіма процесами на власні очі.

Новий випуск журналу НВ порушить проблеми злочинів Росії проти населення Криму та корінного кримськотатарського народу, політичних переслідувань та кримських політв’язнів; мілітаризації Криму та російських загроз в акваторіях Чорного та Азовського морів; міжнародних судових процесів проти РФ; правового статусу кримчан на материку та доступності державних послуг для них; екологічних та демографічних питань, культурного спадку та життя молодих людей в окупації; поглядів та діалогу жителів Криму по різні сторони від КПП та інші.

Кримська платформа: 6 серпня 2021 року в Києві пройшов установчий форум Експертної мережі. 

РФ починає тиснути на країни, які заявляють про участь у Кримській платформі. Країни, які відкрито заявляють про свою участь у роботі Кримської платформи, зазнають утисків із боку дипломатів та спецслужб Російської Федерації, повідомив речник глави держави Сергій Никифоров.

Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?

Про те, які перспективи у Кримської платформи бачить уряд Федеративної Республіки Німеччини, – в інтерв’ю Анки ФЕЛЬДГУЗЕН, Надзвичайного і Повноважного Посла ФРН в Україні   Валентині САМАР, головній редакторці Центру журналістських розслідувань, та Юлії КАЗДОБІНІЙ, голові Української фундації безпекових студій.

Нагадаємо:

  • Президент Володимир Зеленський вважає, що створення Кримської платформи буде серйозним кроком у напрямку деокупації Криму, оскільки в ході установчого саміту, який відбудеться 23 серпня в Києві, буде створено постійно діючий офіс і обговорені ініціативи щодо безпеки у Азово-Чорноморському регіоні. Він також зауважив, що країни-учасниці Кримської платформи ризикують погіршити відносини з РФ, яка дуже негативно реагує на її створення.
  • Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що Росія «погрожує» країнам, які погодилися взяти участь в міжнародному саміті Кримської платформи, який пройде 23 серпня в Києві.