Президент України Володимир Зеленський вніс зміни в указ від 17 жовтня 2019 року №758 «Питання Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим». Представництво президента в АРК надаватиме експертну, консультативну, інформаційну та іншу підтримку реалізації проектів і заходів в рамках діяльності Кримської платформи.
Гранична чисельність співробітників Представництва президента України в АРК збільшена на 10 осіб, до 45 штатних одиниць.
Крім того, згідно зі змінами, визнано за доцільне тимчасове розміщення Представництва президента України в АРК в Києві, а одного із заступників постійного представника президента в АРК і окремих співробітників Представництва – в Херсоні.
Раніше в Херсоні розміщувалися окремі структурні підрозділи Представництва для забезпечення роботи по особовому прийому громадян, розгляду звернень фізичних та юридичних осіб, забезпечення доступу до публічної інформації.
Кримська платформа може відіграти важливу роль у координації санкційних політик США, ЄС, Великої Британії, Канади та інших країн, які не визнають незаконної спроби анексії Криму Росією. Така координація дозволить виробити більш ефективну санкційну політику, яка призведе до серйозних наслідків для РФ за її дії проти України, зокрема, щодо притягнення до відповідальності російського бізнесу та топчиновників, які вкрали українську власність на окупованому півострові, Джордж Кент, тимчасовий повірений у справах США в Україні, заступник помічника держсекретаря США з питань Європи і Євразії сказав в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань.
Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?
Про те, які перспективи у Кримської платформи бачить уряд Федеративної Республіки Німеччини, – в інтерв’ю Анки ФЕЛЬДГУЗЕН, Надзвичайного і Повноважного Посла ФРН в Україні для Центру журналістських розслідувань.
Нагадаємо:
- Президент Володимир Зеленський вважає, що створення Кримської платформи буде серйозним кроком у напрямку деокупації Криму, оскільки в ході установчого саміту, який відбудеться 23 серпня в Києві, буде створено постійно діючий офіс і обговорені ініціативи щодо безпеки у Азово-Чорноморському регіоні. Він також зауважив, що країни-учасниці Кримської платформи ризикують погіршити відносини з РФ, яка дуже негативно реагує на її створення.
- Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що Росія «погрожує» країнам, які погодилися взяти участь в міжнародному саміті Кримської платформи, який пройде 23 серпня в Києві.
- 6 серпня 2021 року під час форуму Експертної мережі Кримської платформи у Києві представили цілі та завдання семи підгруп у її складі.