Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що РФ вважає позицію Туреччини щодо окупованого Криму «абсолютно невірною». Представник Кремля заявив, що «до істотних розбіжностей відноситься кримська тема».
«Ми не сприймаємо таку позицію наших турецьких колег, ми вважаємо її абсолютно невірною. І ми готові і сповнені терпіння далі роз’яснювати нашим турецьким колегам, так само як і іншим країнам, реальний стан справ з цим російським регіоном», – пише ТАСС.
Він додав, що російсько-турецькі відносини мають партнерський характер, «який ґрунтується на реальному, міцному фундаменті торгово-економічного та інвестиційного співробітництва».
Але це, за словами Пєскова, «не означає, що ці відносини не мають суттєвих розбіжностей».
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що через проведену у Києві Кримську платформу у Москві та проросійських медіа «палає». Реакцію назвав істеричною.
Москва розглядає участь деяких країн у саміті Кримської платформи як «замах на територіальну цілісність» РФ, йдеться в коментарі офіційної представниці МЗС РФ Марії Захарової, опублікованому на сайті зовнішньополітичного відомства Росії.
Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи, на Саміті Кримської платформи в Києві заявила, що платформа має консолідувати зусилля громадянського суспільства, влади України, міжнародних партнерів навколо деокупації Криму, його реінтеграції та відновленню міжнародного правопорядку.
Учасники Міжнародної Кримської платформи підтвердили підтримку територіальної цілісності України, засудили тимчасову окупацію Криму, мілітаризацію півострова, порушення прав людини та свободи судноплавства в регіоні й закликали Російську Федерацію до конструктивної участі в діяльності платформи.
23 серпня проходить інавгураційний Саміт Кримської платформи. Він офіційно запустить перший міжнародний формат щодо Криму.
Кримська платформа – це ініційований Україною новий міжнародний консультаційно-координаційний формат.
Платформа спрямована на підвищення ефективності міжнародного реагування на триваючу окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Кремль, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні мирним шляхом.
Нагадаємо:
- Президент України Володимир Зеленський очікує від Кримської платформи актуалізації теми звільнення Криму на міжнародному рівні, розробки законодавства з деокупації Криму, пошуку шляхів звільнення політв’язнів, інструментів контролю за дотриманням санкцій та обговорення проблеми мілітаризації Криму та Азово-Чорноморського регіону. Про це Зеленський розповів в інтерв’ю кримським журналістам на острові Зміїному.
- На саміті Кримської платформи США представлятиме міністр енергетики Дженніфер Ґренголм. Вона разом з делегацією Сполучених Штатів 24 серпня також візьме участь у заходах, присвячених 30-річчю незалежності України.