В уряді планують поступово підняти ціни на житлово-комунальні послуги.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Електроенергія
Уряд підняв середню ціну на електроенергію для населення на 36,6% з 1 січня 2021 року і відразу після цього вартість заморозили до 1 вересня. Кабмін буде готовий знову збільшити тариф і, швидше за все, запропонує населенню різні варіанти ціноутворення.
НБУ очікує, що в III кварталі 2021 року зростуть ціни на електроенергію для населення з диференційованими тарифами в залежності від обсягів споживання. Середнє зростання тарифів складе 20 23%.
Рішення уряду знизити тариф на електроенергію для населення знаходиться в рамках зобов’язань України за програмою stand by з Міжнародним валютним фондом (МВФ), заявив міністр фінансів Сергій Марченко.
Для МВФ буде важливо, щоб це рішення не несло фіскальних ризиків для держбюджету.
Кабмін зафіксував ціну електроенергії для населення на рівні 1,44 грн/кВт-год при обсязі споживання 250 кВт-год/місяць на період з 1 жовтня 2021 року до 30 квітня 2022 року.
Газ
За підсумками 2021 року середня ціна газу буде близька до чинної через впровадження річних тарифних планів. «Нафтогаз» визначив річний тариф на рівні 7,96 грн/куб. м. Інші великі постачальники продають газ приблизно по цій же ціні.
Так «Нафтогаз України» запропонував своїм клієнтам під’єднатися до нового тарифного плану «Комфортний сезон», який введений 9 серпня і передбачає варіант платити за газ рівними частинами щомісяця. Про це повідомляє пресслужба компанії.
Тарифний план «Комфортний сезон» діє протягом опалювального сезону – сім повних місяців: з 1 жовтня до 30 квітня.
Ціна на газ в тарифному плані «Комфортний сезон» становить 7,96 грн за кубометр з ПДВ без вартості розподілу (доставки). Ціна зафіксована на весь опалювальний сезон.
Тарифи на тепло
У прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки, схваленому Кабміном йдеться, що тарифи для населення на гарячу воду і опалення в 2021 році виростуть 33%. Далі величина тарифу продовжить зростання, але меншими темпами.
У Національному банку України також говорять про підвищення – тарифи на опалення і гаряче водопостачання зростуть, оскільки вони не коректувалися в 2020 році. Інші послуги ЖКГ подорожчають під впливом збільшення заробітних плат працівникам та інших виробничих витрат.
Держстат зафіксував, що середні ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в липні поточного року в порівнянні з липнем минулого виросли на 35,5%. Ціни на природний газ піднялися на 164,5%, на електроенергію – на 36,6%, на опалення і гарячу воду – на 13,9%.
При формуванні тарифів на тепло для населення повинна бути врахована фіксована ціна природного газу, а саме 7 420 грн/тис. м куб, заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.
В даний час в кожному регіоні за участю представників теплокомуненерго і глав міст працюють над технічною підготовкою початку опалювального сезону.
В Україні скасовано заборону обмежувати надання житлово-комунальних послуг громадянам України в разі наявності заборгованості. Закон був підписаний президентом Володимиром Зеленським 19 серпня і набув чинності на наступний день.
Як повідомлялося, уряд планує підвищення тарифів на електроенергію для населення: серед запланованих Кабміном ініціатив для забезпечення фінансової стабільності енергетики в умовах кризи – перегляд тарифів на електроенергію для населення та перегляд «зеленого тарифу». Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Кабінет міністрів не планує в цьому році підвищувати тариф на електричну енергію для населення.
Кабінет міністрів 10 червня підписав «Меморандум про взаєморозуміння стосовно врегулювання проблемних питань в сфері відновлюваної енергетики». Меморандум передбачає, що виробники відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) приймають умови добровільної реструктуризації «зелених» тарифів, який передбачає їх зменшення. Зокрема, для всіх об’єктів електроенергетики, які виробляють сонячну енергію, передбачається зменшення тарифів на 15%, для об’єктів, які виробляють електроенергію з енергії вітру – на 7,5%. Також українська влада зобов’язується визначити і затвердити річні квоти підтримки «зеленої» енергетики і забезпечує проведення аукціонів з розподілу таких квот.
- Тарифи на електроенергію невпинно зростатимуть. 30 квітня НАЕК «Енергоатом» розмістила інформацію про те, що виробництво найдешевшої на ринку атомної електроенергії зменшиться. Міністерство енергетики встановило новий прогнозний баланс на 2020 рік. Згідно документу виробництво атомної енергії зменшиться на 8,6%. Три енергоблоки на Запорізькій та Рівненській АЕС виведуть в резерв, а потужність семи блоків на Южно-Українській, Запорізькій, Хмельницькій та Рівненській атомних електростанціях зменшать. При цьому програє населення та промисловість, держава зазнає мільйонних збитків, у прибутку буде лише один бізнес – Ріната Ахметова.
- Детальніше читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань Зменшення потужностей АЕС – збільшення доходів Ахметова.