Росія повідомила Україну про зняття блокади портів в Азовському морі

Новини
ВДК "Георгий Победоносец "Фото: warfiles.ru

Управління навігації та океанографії Міністерства оборони РФ повідомило Україну про скасування перекриття району Азовського моря на північ від Керченської протоки.

Про це написав у facebook керівник проекту Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко, опублікувавши відповідний документ.

Андрій Клименко зробив припущення щодо такого рішення РФ. На його думку, скасуванню блокади міг посприяти тиск України та країн-партнерів на Росію.

«Не виключаю, що сьогодні міністр закордонних справ Великої Британії використала цю тему під час зустрічі з Лавровим в Москві», — написав експерт.

Також Клименко не виключає, що Росія готує «якусь нову підлість».

Однак, за його словами, скасування блокади в Азовському морі та, відповідно, доступ торгових суден до портів Бердянськ та Маріуполь, не вирішує проблему економічного тиску Росії на Україну. Адже перекритим залишається Чорне море, на порти якого, як написав експерт, приходиться 95 % українського експорту.

Як повідомлялося, безпекові ризики в середземноморсько-чорноморському басейні за даними Моніторингової групи BlackSeaNews серйозно зростають — з 9 лютого в Чорному морі перебуватимуть 12 великих десантних кораблів ВМС РФ, за ними надійдуть чотири носії крилатих ракет.

Упродовж 10-15 лютого в Чорному морі значно збільшиться чисельність російських кораблів – носів крилатих ракет: два підводних човни Чорноморського флоту РФ, ракетний фрегат ЧФ «Адмирал Григорович» і ракетний фрегат Північного флоту РФ «Адмирал Касатонов», повідомив Андрій Клименко з посиланням на дані Моніторингової групи BlackSeaNews та «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень».

Нагадаємо:

  • 8 та 9 лютого великі десантні кораблі Військово-морського флоту Росії проходять протоки Босфор і Дарданелли, щоб взяти участь у військово-морських навчаннях у Чорному морі.
  • Росія, під приводом військових навчань, блокує українські морські порти, не залишаючи проходу для торгових суден.