Парламент Сполученого Королівства 10 лютого ухвалив закон про суттєве посилення та розширення режиму санкцій Великої Британії проти Росії у випадку агресії, який відразу був підписаний міністром у справах Європи Джеймсом Кеверлі.
Про це повідомляється на сайті британського уряду.
Міністр у справах Європи Джеймс Клеверлі підписав сьогодні закон, який забезпечує основу найжорсткішого режиму санкцій Великої Британії проти Росії.
Великобританія тепер може запроваджувати санкції проти будь-яких стратегічно важливих для Росії компаній, що працюють у хімічній, оборонній, видобувній промисловостях, сфері інформаційно-комунікаційних технологій та фінансових послуги. Також санкції можна вводити проти фізичних осіб.
Міністр закордонних справ Британії Ліз Трасс після зустрічі з головою російського МЗС Сергієм Лавровим виступила з такою заявою:
«Велика Британія рішуче підтримує суверенітет та право України на самовизначення. Ми закликаємо Росію до деескалації та вибору шляху дипломатії. Якщо Росія продовжить свою агресію щодо України, Великобританія та її партнери без вагань діятимуть», — наголосила Трасс.
Велика Британія у такий спосіб вказує Росії єдиний вірний шлях — деескалацію, припинення агресивної кампанії гібридної війни, початок змістовних переговорів і дотримання таких угод як Будапештський меморандум 1994 року.
Внаслідок виходу з ЄС з 31 грудня 2020 року Велика Британія запровадила незалежну політику та повноваження щодо санкцій. Закон про санкції та боротьбу з відмиванням грошей 2018 року забезпечує правову основу для введення санкцій Великої Британії та імплементації санкцій ООН.
- Велика Британія почала постачати Україні протитанкове озброєння, щоб допомогти їй захистити себе від потенційного вторгнення під час протистояння з Росією, яка зосередила війська біля українського кордону.
- Велика Британія та Україна домовилися про спільне виробництво ракетних катерів для українських Військово-Морських Сил. Документ передбачає, що Велика Британія допоможе переоснастити Військово-Морські Сили України сучасними ракетними катерами, які сумісні зі стандартами НАТО і будуть здатні закрити потребу в кораблях такого класу в Чорному та Азовському морях.
- Перший ракетний катер, спроєктований у Великій Британії для ВМС ЗС України, закладуть на початку 2022 року.