Зеленський заявив, що Україна не боїться говорити про нейтральний статус, але запитує: які матиме гарантії безпеки?

Новини
Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не боїться говорити про нейтральний статус, але запитує, які Україна матиме гарантії безпеки?

«Я запитав сьогодні у двадцяти семи лідерів Європи, чи буде Україна в НАТО. Запитав прямо. Всі бояться, не відповідають. А ми не боїмося нічого. Ми не боїмося, захищаючи нашу державу. Ми не боїмося Росії. Ми не боїмося говорити з Росією. Ми не боїмося говорити про все, про гарантії безпеки для нашої держави.

Не боїмося говорити про нейтральний статус. Ми ж зараз не в НАТО. Але які при цьому у нас будуть гарантії? І найголовніше – які конкретно країни нам їх дадуть?»

«Ми залишаємось наодинці у захисті нашої держави. Хто готовий воювати разом з нами? Чесно, не бачу таких. Хто готовий дати Україні гарантію вступу до НАТО? Чесно, всі бояться», – сказав він.

«Я кажу всім партнерам нашої держави: зараз вирішується доля нашої країни. Я запитую у них: ви з нами? Вони відповідають, що з нами. Але нас із собою в Альянс брати не готові», – сказав президент.

До початку повномасштабної війни з Україною президент РФ Володимир Путін висунув чотири ультиматуми, серед яких була і відмова від членства в НАТО.

Колишній міністр закордонних справ України, а нині посол України у Великій Британії Вадим Пристайко припустив, що Україна може відмовитись від вступу в НАТО, якщо її до цього змусять обставини, зокрема, якщо це дозволить уникнути війни з Росією. Згодом цю заяву незграбно спростували в Офісі президента та МЗС України.

Нагадаємо:

  • 7 лютого 2019 року Верховна Рада прийняла в цілому ініційований президентом закон про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в Європейському Союзі і НАТО. 19 лютого президент Петро Порошенко підписав закон.
  • В червні 2020 року Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей (EOP) НАТО. Україна стала шостим партнером по розширеним можливостям НАТО поряд з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Кожен з партнерів має індивідуальні відносини з НАТО, засновані на областях, що представляють взаємний інтерес.