Захоплення окупантами Чорнобильської АЕС загрожує світові ядерною катастрофою – Мінприроди

Новини
Конфайнмент над саркофагом, який закриває зруйнований в 1986 році четвертий енергоблок ЧАЕС Фото: Facebook Anton Usov

Захоплення російськими окупантами зони відчуження Чорнобильської АЕС загрожує ядерною катастрофою для всього світу. Україна поінформувала МАГАТЕ про втрату контролю над ядерними та радіаційними об’єктами у зоні відчуження.

Про це йдеться у заяві міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

«Сьогодні весь світ опинився перед новою страшною загрозою ядерної небезпеки: російські збройні угруповання захопили всі об’єкти Чорнобильської АЕС. У сховищах відпрацьованого ядерного палива СВЯП-1 і СВЯП-2 є понад 22000 відпрацьованих тепловидільних збірок реактора. У жахливих руках агресора ця значна кількістю плутонію-239 може перетворити на ядерну бомбу, яка перетворить тисячі гектарів на мертву безжиттєву пустелю», – заявили у міністерстві.

Як вказується, наслідками захоплення окупаційними військами ЧАЕС стане руйнування інфраструктури та об’єктів, які захищають Європу та світ від наслідків Чорнобильської катастрофи.

«Гуманітарні та екологічні наслідки такої катастрофи не матимуть кордонів, не стосуватимуться до НАТО або ЄС, вони матимуть жахливі наслідки для людей. Тільки разом ми змусимо агресора заплатити найвищу ціну за злочини в ЧАЕС, які він прагне вчинити проти України та світу!», – наголосили у Мінприроди.

24 лютого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) поінформувала Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) про втрату контролю над ядерними та радіаційними об’єктами у зоні відчуження Чорнобильської АЕС внаслідок військового нападу.

Згідно з повідомленням ДІЯРУ, внаслідок нападу всі об’єкти ДСП ЧАЕС, що розташовані в зоні відчуження, а саме сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1 та СВЯП-2), новий безпечний конфайнмент об’єкта «Укриття» та блоки №№ 1,2,3 ЧАЕС взяли під контроль збройні сили без розпізнавальних знаків.

Нагадаємо:

  • 10 липня 2019 року був введений в експлуатацію і офіційно переданий Україні новий безпечний конфайнмент (захисна арка), побудований над саркофагом, який закриває зруйнований в 1986 році четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС).
  • Аварія 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС є однією з наймасштабніших техногенних катастроф у світі. Внаслідок неї у атмосферу потрапила велика кількість радіоактивних речовин. Внаслідок цієї трагедії було повністю евакуйоване населення всіх населених пунктів в радіусі 30 кілометрів навколо ЧАЕС, в тому числі й населення Чорнобиля. Радіоактивна хмара пройшла над більшою частиною Європи. Чорнобильська катастрофа вважається однією з найбільших техногенних катастроф у світі за кількістю загиблих та потерпілих, а також за рівнем завданої екологічної шкоди.