Росіяни намагаються брехати, що не вони здійснили обстріл Краматорська

Новини
краматорск

Військове керівництво росії та пропагандисти безуспішно намагаються приховати сліди того, що саме російські військові здійснили воєнний злочин, вдаривши по залізничному вокзалу у Краматорську.

Російські військові 8 квітня нанесли удар ракетою «Точка-У» по залізничному вокзалу Краматорська. Перше повідомлення про це з’явилося о 10:44 від керівника Укрзалізниці Олександра Камишина.

За 20 хвилин до цього у телеграм-каналі «Типичный Донецк» з’явилося відео запуску двох ракет з окупованого Шахтарська.

Після удару сепаратистські та пропагандистські ресурси почали повідомляти, що вони російські військові нанесли удар по «скупченню бойовиків ЗСУ» у Краматорську. Однак коли з’явилася інформація, що постраждало цивільне населення, пости почали видаляти.

Також ЗМІ, пов’язані з Кремлем, першими повідомили про удар по Краматорську, стверджуючи, що їхня ракета «влучила в потяг з боєприпасами». Але ці повідомлення також скоро були видалені.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на ракетний удар рф у залізничний вокзал в Краматорську.

«Окупанти вдарили «Точкою-У» по залізничному вокзалу Краматорська, де перебували тисячі мирних українців, очікуючи на евакуацію… Близько 30 загиблих, близько 100 осіб дістали поранення різного ступеня тяжкості», — написав Зеленський.

У міноборони рф поспішили запевнити, що їхня армія не має на озброєнні «Точок-У». Але ці засоби таки застосовуються російськими окупантами у війні з Україною.

Російські ОТРК Точка-У з літерою «V» фіксувались на залізничних платформах у Гомелі, 31 березня 2022 року. Про це повідомляють аналітики InformNapalm.

«Росіяни розконсервували свої Точки-У і поставили їх у підрозділи сил вторгнення, щоб виконувати найкривавіші завдання по обстрілам, в тому числі цивільних об’єктів, а на загал розповідати нібито «Точки-У давно не має у російських військах і їх замінили «Іскандери». Таким чином рашисти хочуть пояснити внутрішній аудиторії РФ, нібито «Україна сама себе обстрілює», — повідомляють аналітики спільноти.

Розслідувачі Conflict Intelligence Team вважають, що ракета, яка вдарила по вокзалу Краматорська, могла прилетіти з окупованих Росією територій. 

“По фотографії та відео можна визначити, що РЧ лежить у напрямку на північний схід, що означає, що ракета, можливо, прилетіла з заходу, південного заходу чи півдня», – йдеться у повідомленні.

У CIT нагадали: ще наприкінці минулого року повідомлялося, що 47-а ракетна бригада 8-ї армії, дислокована на схід від Донбасу, має на озброєнні «Точки-У», і їх можна побачити у репортажі місцевого телебачення. Бригадний комплект «Іскандер-М» 47-а рбр отримала лише 26 січня цього року, менш як за місяць до вторгнення, і навряд чи встигла його освоїти.

Наразі відомо, що внаслідок удару «Точкою-У» по залізничному вокзалу Краматорська загинули 50 людей, з яких 5 — діти. До лікарень доправлено 98 осіб.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці.  Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTubeFacebook, Telegram, Twitter