Росіяни розпочали істерику після рішення влади США надати Україні пускові установки MLRS.
Про це заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.
Він закликав Захід не вагатися і продовжувати тиснути на росію.
«Рідкісної гидоти всі ці суб’єкти з РФ. На всіх рівнях… Заходять на територію іншої країни та масштабно знищують інфраструктуру, масово вбивають мирних громадян та навмисне зносять усі наші міста повністю. Називають це огидним і брехливим терміном «спеціальна військова операція». Застосовують в Україні всі види важкої артилерії, важкі вогнемети, реактивні системи залпового вогню, важкі авіаційні бомби та крилаті ракети різних модифікацій із дальністю понад 1000 км. Але щойно стало відомо, що Україна все-таки отримає MLRS з нормальною дальністю дії (100+ км), росіяни відразу впали в істеричну істерику. Дикий вереск стоїть зараз над усім російським болотом: «Тільки не це! Тільки не давайте їм реактивні далекобійні системи! Тільки не зброя відплати!
Висновок? Простіше нікуди. Два диких російських ґвалти: «скасуйте санкції!» і «на колінах благаємо: не давайте українцям MLRS!» – прямий доказ крайньої ефективності саме цих двох кроків», – заявив Подоляк.
Подоляк підкреслив, що росіяни відразу проявляють страх, як тільки в їхнього противника встановлюється рівновага в озброєнні. На думку радника, це засвідчує, що російська армія не боїться воювати тільки проти беззбройного цивільного населення.
Подоляк додав, що через вроджене боягузтво російські пропагандисти невтомно заявляють, що готові застосовувати в Україні й хімічне озброєння, і тактичну ядерну зброю.
M270 MLRS (Multiple Launch Rocket System) є багатофункціональним комплексом на гусеничному шасі, який може використовуватися як РСЗВ, і як ОТРК. Неофіційно цей комплекс називають «палець Бога» через його вогневу потужність.
М142 HIMARS (High-Mobility Artillery Rocket System) є подібним багатофункціональним комплексом на коліснмоу шасі. Армія США використовувала їх під час військової кампанії в Іраку 2003 року та війни в Перській затоці.
Заступник міністра оборони України Ганна Маляр пояснила, що угоди про постачання зброї укладені, але потрібен певний час на її постачання.
«Треба розуміти, що процес постачання зброї – це дійсно тривалий процес. До того, як почалося повномасштабне вторгнення в Україну, західні виробники зброї вже мали певні контракти та зобов’язання. Тобто, коли ми говоримо, що нам необхідно раптово (постачання зброї. – Ред.) і ми укладаємо угоди, ось прямо завтра, виробники повинні певним чином скорегувати ті відносини – ділові та партнерські, які вже були на цей час», – зазначила вона.
Також Маляр пояснила, яким чином відбувається процес транзиту зброї до країни.
«Якщо ми говоримо про транзит зброї територією інших країн, то це набагато складніше, ніж щось провезти фізичній особі у валізі. Для транзиту зброї потрібен дозвіл на найвищому рівні, наприклад, це повинен зробити або кабінет міністрів або парламент іншої країни. Ці домовленості відбуваються на найвищому рівні між президентами, міністрами оборони», – додала заступниця міністра оборони.
За її словами, угоди про постачання зброї укладені.
«Ми повинні набратися терпіння і зрозуміти, що практично всі угоди укладені. Ми розуміємо, з якою періодичністю і коли буде постачатись зброя. Але для того, щоб у нас був вже паритетний рівень в боях, нам потрібен певний час», – підсумувала вона.
США в рамках оголошеного 19 травня президентом Джо Байденом чергового пакету оборонної підтримки для України загальною сумою близько $100 млн найближчим часом передадуть для українських Збройних сил ще 18 гаубиць М777, 18 тактичних транспортерів для них та три контрбатарейні радари AN/TPQ-36.
За повідомленням Білого дому, 19 травня президент США Джо Байден оголосив про виділення чергового траншу оборонної допомоги для України. Він також привітав ухвалений Конгресом США законопроєкт щодо виділення додаткових $40 мільярдів для реагування на агресію рф проти України.
Як повідомлялось, 19 травня Сенат США остаточно схвалив виділення $40 мільярдів Україні. Законопроєкт буде відправлений до Білого дому для негайного підписання президентом Джо Байденом.
***
О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: