Кораблі рф контролюють морські комунікації на Азові для вивезення краденої в Україні продукції – ВМСУ

Новини
Російський артилерійський катер проекту 1204 «Джміль» у порту окупованого Маріуполя Фото: ТАСС

Російські кораблі та катери продовжують контролювати морські комунікації в Азовському морі з метою незаконного вивезення продукції, захопленої на нових окупованих територіях Донецької та Запорізької областей.

Про це повідомляє Командування ВМС ЗС України.

«Противником передислоковано значну кількість кораблів з Севастополя до Новоросійська та продовжується контроль морських комунікацій в Азовському морі з метою незаконного вивезення продукції, захопленої в Донецькій, Запорізькій області. Несення бойової служби кораблями рф здійснювалось в ракетно безпечних районах в зоні прикриття берегових систем ППО максимально наближених до узбережжя», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, контроль судноплавства Азовському морі здійснюють шість російських кораблів та катерів.

«рф продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря», – додали в Командуванні ВМСУ.

Вказується, що за добу в інтересах рф прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:

– до Азовського моря – 24 судна, з них 7 суден рухались з протоки Босфор;
– до Чорного моря – 33 судно, з них 6 суден продовжили рух у напрямку протоки Босфор.

Також у ВМСУ повідомили, що станом на 17 липня в Чорному морі на бойовому чергуванні знаходяться два ворожі носії оперативно-тактичних ракет «Калібр». В Середземному морі – п’ять ворожих носіїв «Калібр» та два ракетні крейсери.

Як повідомлялось, 25 травня в Міноборони рф заявили, що морський порт Маріуполь почав працювати у звичайному режимі. Повідомлялося, що суховантаж типу «Славутич» зайшов в порт після його повного розмінування, де було завантажено металом для відправки в російський Ростов-на-Дону. 31 травня в Міноборони рф показали кадри виходу судна з маріупольського порту у супроводі катерів Новоросійської військово-морської бази Чорноморського флоту.

27 травня група «Метінвест» заявила про ймовірність незаконного вивезення російськими загарбниками з порту Маріуполя металургійної продукції, що належить компанії. «На момент початку військового вторгнення в акваторії Маріупольського порту було зафіксовано декілька комерційних суден, на які вже було завантажено 28 тисяч тонн металургійної продукції. Існує високий ризик, що вказані судна будуть використані окупантами для викрадення та незаконного вивозу металургійної продукції, яка належить групі «Метінвест», – наголошується в заяві компанії.

3 червня перше судно RM 3 типу «Славутич» (IMO 8877241, прапор рф), на яке російські окупанти завантажили партію вкрадених у порту окупованого Маріуполя бухт листового металу, прибуло на рейд порту Ростова-на-Дону. Металопрокат належить компанії «Метінвест» олігарха Ріната Ахметова і мав бути експортований покупцям до Іспанії, Італії, Бельгії, Греції, Португалії та Туреччини.

4 червня порт Маріуполя зайшло друге судно під прапором рф для завантаження краденого металопрокату. 9 червня воно прибуло з Маріуполя до порту Ростова-на-Дону.

 

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter