СБУ повідомила про підозру у колабораційній діяльності двом «міністрам» з Криму, які сприяли вивезенню краденого українського зерна

Новини

СБУ повідомила про підозру у колабораційній діяльності так званим «міністру внутрішньої політики, інформації та зв’язку» Володимиру Трегубу та «міністру сільського господарства» Юрію Мигалю в окупаційному «уряді Криму», які сприяли незаконному вивезенню українського зерна з тимчасово окупованої території півдня України, а також нав’язуванні прокремлівської пропаганди кримчанам.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

«Служба безпеки задокументувала злочинну діяльність ще двох керівників тимчасово окупованого Криму. В результаті слідчих дій повідомлено про підозру так званим «міністру внутрішньої політики, інформації та зв’язку» та «міністру сільського господарства». Обидва колаборанти входять до найближчого оточення (Сергія – ред.) Аксенова і займаються активною підтримкою збройної агресії РФ проти нашої держави», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, колаборантів призначили на «міністерські» посади в окупованому Криму після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

«Встановлено, що зловмисники причетні до незаконного вивезення українського зерна з тимчасово окупованої території півдня України, а також нав’язування прокремлівської пропаганди місцевим жителям. Крім того, вони закликали людей вступати до лав псевдодержавних утворень та окупаційних угруповань РФ», – розповіли у спецслужбі.

За даними слідства, колаборантами є двоє мешканців півострову Володимир Трегуб і Юрій Мигаль, які у 2014 році підтримали його захоплення країною-агресором. За це окупанти призначили Трегуба керівником «адміністрації» Совєтського району, а Мигаля керівником «адмінстрації» Роздольненського району Криму.

Згодом Мигаль був обраний до так званого «Госсовєта Криму», де очолив один із комітетів.

На підставі зібраної доказової бази слідчі СБУ підозрюють обох зловмисників за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо оголошення їх у розшук.

Тривають комплексні заходи для притягнення ворожих поплічників до відповідальності за злочини проти України. Досудове розслідування проводили співробітники СБУ АР Крим за процесуального керівництва Прокуратури АР Крим та м. Севастополя.

Як повідомлялось, за даними Мінагрополітики, з початку повномасштабного вторгнення в Україну російські загарбники вивезли з нових окупованих територій до Криму близько 400-500 тисяч тонн зерна, внаслідок чого втрати українських аграріїв сягають щонайменше $125 млн. Практично всі судна, які йдуть із Севастополя, завантажені краденим українським зерном. Цей незаконний бізнес курується спецслужбами та військовими країни-агресора.

Центр журналістських розслідувань у серії розслідувань про «зерновий експрес» детально розповідав про морські та наземні маршрути, якими окупанти вивозять крадене або ж за безцінь і примусово куплене зерно у Херсонській та Запорізькій областях. У ланцюгу співучасників цього триваючого багатоепізодного воєнного злочину –  транспортні компанії, що доставляють  збіжжя та іншу продукцію із окупованих територій до елеваторів і портів. Серед них ЦЖР виявив Анатолія Цуркіна – колишнього «міністра транспорту» Криму і помічника «глави республіки» Сергія Аксенова. Подробиці читайте в матеріалі: «Зерновоз. Як екс«міністр» транспорту Криму промишляє на окупованому рф півдні».

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter