Службові особи ДП «Антонов» не вжили належних заходів до збереження літака Ан-225 «Мрія», а також перешкоджали Силам оборони в організації протиповітряної та наземної охорони літовища в Гостомелі, що в результаті призвело до знищення Ан-225 та ще кількох літаків.
Про це повідомляє Служба безпеки України.
Як зазначається, спецслужба встановлює усі обставини знищення літака Ан-225 «Мрія» і зокрема те, чому керівництво ДП «Антонов» не вжило усіх необхідних заходів для його збереження. Співробітники СБУ спільно з представниками Офісу генпрокурора провели низку обшуків у рамках відповідного кримінального провадження.
«Розслідування встановило, що службові особи, незважаючи на застереження державних органів, не вжили належних заходів до збереження літака. Також окремі працівники підприємства тривалий час перешкоджали Силам оборони в організації протиповітряної та наземної охорони літовища. Усе це призвело до знищення АН-225 та ще кількох літаків», – йдеться у повідомленні.
Як вказали в СБУ, наразі вивчаються додаткові деталі цієї справи та проводяться необхідні експертизи, після яких буде прийнято подальші процесуальні рішення.
Водночас, розповіли у спецслужбі, під час встановлення осіб, винних у підривній діяльності проти України, виявлено й факти інших злочинів.
«Так, колишнього гендиректора ДП викрито на організації незаконного переправлення за кордон українців призовного віку. За даними слідства, у березні цього року посадовець подав до Держприкордонслужби список співробітників, які виїжджають за кордон для техобслуговування літаків. Але до складу групи на відрядження він включив сторонніх осіб. Серед них – його близький родич. Таким чином, ухилянти змогли перетнути кордон під виглядом фахівців-авіабудівельників», – йдеться у повідомленні.
За цим фактом ексдиректору вже повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.
Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочинних дій фігуранта та інших осіб, винних у знищенні Ан-225 «Мрія».
Нагадаємо:
- 24 лютого російські війська завдали ракетних ударів по авіабазам в Гостомелі та на Святошині, були знищені літаки Ан-26, Ан-74 та флагман світового авіаційного флоту Ан-225 «Мрія». За попередніми оцінками, його відновлення коштуватиме понад 3 млрд доларів.
- За словами екскапітана «Мрії» Дмитра Антонова, літак можна було врятувати, однак керівництвом ДП «Антонов» не було ухвалено рішення про перегін за кордон.
- 29 березня Укроборонпром повідомив, що відсторонив Сергія Бичкова від виконання повноважень гендиректора держпідприємства «Антонов», яке входить до його складу. Держконцерн також заявив, що усіляко сприяє СБУ у з’ясуванні обставин можливих порушень, які стосуються знищення української авіації на Київщині.
- 4 квітня лержавний концерн «Укроборонпром» звільнив гендиректора ДП «Антонов» Сергія Бичкова.