З портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» 31 жовтня вийшли 12 суден з 354,5 тис. тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи.
Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.
«Згідно з пропозицією Об’єднаного Координаційного Центру (СКЦ) представники ООН та Туреччини передбачають роботу 10 інспекційних груп для перевірки 40 суден. Така пропозиція була прийнята представниками України. Представників російської федерації було поінформовано», — йдеться у повідомленні.
Завдяки цьому з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» сьогодні вийшли 12 суден з 354,5 тис. тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи. Серед них балкер IKARIA ANGEL з українською пшеницею для Ефіопії, яка знаходиться на межі голоду. Це сьоме судно, зафрахтоване в рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН.
«Разом з тим, прохід до українських портів під завантаження дозволений 4 суднам, які напередодні пройшли інспекцію СКЦ за участі всіх сторін, включаючи представників Росії», — йдеться у повідомленні.
Андрій Клименко, керівник проєкту Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, головний редактор порталу BlackSeaNews, пише, що «зерновий коридор» дійсно запрацював.
«Станом на 10:24 за Києвом — «зерновий коридор» працює. І тут без Ердогана не обійшлося», — написав Клименко, прикріпивши відповідну ілюстрацію.
Нагадаємо:
- Україна, Туреччина і ООН погодили рух 16 суден із зерном у Чорному морі. Делегації ООН та Туреччини також нададуть персонал для інспекцій 40 суден, що йдуть із Чорного моря. Про це рішення також повідомили Росії, яка з вересня блокує рух суден зерновим коридором, а 29 жовтня повідомила, що призупиняє участь у зерновій угоді.
- За даними міністерства інфраструктури України, у зерновому коридорі заблоковані 218 суден із продовольством. 30 жовтня руху суден зерновим коридором не було.
- 29 жовтня Росія заявила, що призупиняє участь у зерновій угоді на невизначений термін. У РФ звинуватили Україну та Велику Британію в «атаках» на кораблі Чорноморського флоту в окупованому Севастополі, у Міноборони РФ стверджують, що надводні дрони, які атакували російські кораблі у Севастопольській бухті, начебто запускалися із судна-зерновоза.
***
24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter