Через заборону Туреччини на вхід до Чорного моря кораблі Тихоокеанського флоту РФ повертаються додому після 9 місяців простою у Середземному морі

Новини
Великий протичовновий корабель «Адмирал Трибуц» та ракетний крейсер «Варяг» ТОФ РФ у Сінгапурській протоці, 06.11.2022 Twitter Straits Sights

Через заборону Туреччини на вхід до Чорного моря кораблі Тихоокеанського флоту РФ змушені повернутись у пункт базування Владивосток після 9 місяців перебування у Середземному морі. Ці кораблі входили до ескадри російських кораблів, які мали брати участь у повномасштабній війні Росії проти України, однак так не змогли цього зробити, бо Туреччина закрила для них прохід протоками Босфор і Дарданелли.

Про це у Facebook повідомив Андрій Клименко, морський експерт, керівник проєкта Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, головний редактор порталу BlackSeaNews.

Він опублікував фотографії ракетного крейсера «Варяг» і великого протичовнового корабля «Адмирал Трибуц» Тихоокеанського флоту РФ, які 6 листопада зробив та розмістив у Twitter спостерігач за морським трафіком у Сінгапурській протоці Straits Sights.

«Бачите літери Z та V на трубах? – Це як в старому анекдоті: «Нє прігоділось»… І все із-за Туреччини з її протоками. А очікували 9 місяців…. Втомилися, ремонтуватися не було де, екіпажи здичавіли… Ракетний крейсер Тихоокеанського флоту РФ Varyag (011), великий протичовновий корабель Admiral Tributs (564) 06.11.2022 в Сингапурській протоці на шляху до місця базування Владивосток з Середземного моря (вони пробули там з 02 лютого 2022 року, готувалися йти в Чорне море атакувати українські береги)», – написав Клименко.

Ракетний крейсер «Варяг» ТОФ РФ у Сінгапурській протоці, 06.11.2022 Twitter Straits Sights

В умовах заборони Туреччиною на проходження військових кораблів РФ, які не базуються у портах Чорного моря, через протоки Босфор та Дарданелли, російська ескадра в Середземному морі виявилася «законсервованою».

Великий протичовновий корабель «Адмирал Трибуц» ТОФ РФ у Сінгапурській протоці, 06.11.2022 Twitter Straits Sights

Неможливість ремонту та обслуговування кораблів РФ в європейських портах країн Середземного моря змушує Росію повертати кораблі Північного, Балтийського та Тихоокеанського флотів в пункти базування для ремонту.

Нагадаємо, 24 лютого посол України в Туреччині Василь Боднар повідомив, що Київ звернувся до Анкари із проханням закрити протоки Босфор та Дарданелли для російських кораблів. Також, він повідомив, що Україна попросила Туреччину закрити повітряний простір та протоки Туреччини для Росії.

26 лютого президент України Володимир Зеленський повідомив, що Туреччина закрила протоки Босфор і Дарданелли для проходу російських військових кораблів у Чорне море.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter