Попит на житло в окупованому Криму впав, а росіяни масово повертаються з півострова до рідних місць. Ціни на вторинне житло впали на 15-20%, сильно знизився попит. Ріелтори кажуть, що в якості інвестиції кримська нерухомість вже нікому не цікава.
Про це пише російське видання «Красноярск онлайн».
«Ми в Криму прожили 4 роки і повертаємось додому. Скажу вам так, якщо є скринька з грошима, можна приїхати, поки дитина в садку чи школа, скажімо, початкова… Перспектив, можливостей тут немає, а ціни просто душать», – цитує видання слова Алени з Пермі.
Вона – не єдина, хто скаржиться, що на окупованому півострові неможливо нормально заробити. Але останнім часом росіяни переважно називають іншу причину повернення додому – страх за власну безпеку.
«Зрештою повернулися на Урал. Живемо в ядерній клоаці, з 15-кратним перевищенням радіаційного рівня в річках, натомість із вищою зарплатою. І тут, звісно, спокійніше», – пояснює повернення додому Николай.
Ріелторка Светлана Левкович, яка у 2016 році переїхала до Криму з Нижнього Новгорода, каже, що мати і сестра вмовляють її повернутися на батьківщину. «Родичі просто замучили дзвінками – повертайтеся якнайшвидше! Хочете дочекатися, доки ракети полетять?» – переказує вона їхні слова.
На сайтах з продажу квартир побільшало позначок «Продаю. Терміново!». Продають зокрема й квартири, які раніше здавали туристам.
«Закритий аеропорт, тривожність, вибухи на території півострова та близькість до військових дій значно зменшили кількість туристів. Більшість приватників, які здають житло туристам, залишилися без відпочиваючих або сильно опустили ціни. Відсутність попереднього бронювання на листопадові свята та новорічні канікули говорить про те, що й у ці вихідні туристів не буде. А наступного літа? Скоріше, відповідь негативна. А вкладені в апартаменти гроші треба відбивати, а ще й оплачувати комуналку. Ось і продають терміново, доки ціни не впали», – розповідає співробітник турагентства Николай Красновский.
Читайте також матеріал ЦЖР Міф про «непотопляємий авіаносець Крим» остаточно згорів у пожежі на Керченському мосту
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter