У Києві 19 листопада відбулася відеоцеремонія оголошення переможців четвертого українсько-кримськотатарського літературного конкурсу «Кримський інжир».
Про це повідомляється на сторінці «Кримського інжиру» у Facebook.
Подія розпочалась з «Інжирної промови» від відомого американського історика, професора Єльського університету Тімоті Снайдера.
Церемонія оголошення переможців конкурсу «Кримський інжир» відбулась за участю членів журі: Андрія Куркова, Джемілє Сулейманової, Катерини Калитко, Бекіра Мамута, Майє Сафет, Івана Андрусяка, Анастасії Левкової, Аліма Алієва, а також співачки Джамали, першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джеппарової, письменниці та поетки Мар’яни Савки, журналістки Севгіль Мусаєвої, актора та режисера Ахтема Сеітаблаєва.
Цьогорічними лауреатами «Кримського інжиру» стали:
Проза про Крим українською мовою: Юлія Ілюха «Трамонтана»
Проза кримськотатарською мовою: Хатідже Велішаєва «Нурузан»
Поезія українською мовою про Крим: Валерія Сєргєєва «Відмикаєш вертеп із сокириці та інші вірші»
Поезія кримськотатарською мовою: Сеїт-Ягья Казаков «Menim altin besigim»
Дитяча література про Крим: Діляра Ібрагімова та Сусанна Джемілєва «Къашикъкойлю Париж къызлары я да Парижни корьмек ве»
Переклад художнього твору з кримськотатарської на українську: Інеса Даленик з перекладом поеми Аліє Кедже-Алі «Сандик-Къая» – «Скала-Скриня»
Спеціальна номінація «Слова свободи»: кримські політв’язні Наріман Джелял, Сервер Мустафаєв та Ахтем Аса.
Спеціальна нагорода «За внесок у розвиток кримськотатарської літератури»: Шаріян Алі
Також пройшло читання текстів фіналістами четвертого конкурсу «Кримський інжир».
Спочатку організатори планували провести церемонію у березні цього року, але перенесли її через початок повномасштабного вторгнення Росії до України.
За час четвертого конкурсу «Кримський інжир» журі отримало 292 роботи від 137 авторів з різних куточків не лише України, а й світу у семи номінаціях: поезія, проза кримськотатарською та українською мовами, переклад з української кримськотатарською та навпаки, дитяча література.
Заходи «Кримського інжиру» відбуваються за підтримки Кримського дому, «Видавництва Старого Лева», компанії EVO, Українського ПЕН.
Нагадаємо:
- Перший письменницький конкурс «Кримський інжир» пройшов влітку 2018 року. Тоді на конкурс прийшло 244 роботи від 135 авторів з усієї України.
- У 2020 році в літературному українсько-кримськотатарською конкурсі «Кримський інжир» взяли участь 125 авторів, які надіслали оригінальні твори і переклади. Всього надійшло 284 твори.
- 26 грудня 2020 року у Києві оголосили імена 9 переможців третього літературного конкурсу «Qırım inciri/Кримський інжир».