Кремль посилює інформаційні операції, щоб зупинити передачу західної зброї Україні – ISW

Новини
Leopard 2
Танки Leopard 2A6 Бундесвера Фото: DPA

Росія посилює інформаційні операції, спрямовані на те, щоб стримати або затримати передачу Заходом високоточних ракетних систем великої дальності та іншої військової допомоги Україні. Кремль, зокрема маніпулює наративом про загрозу безпеці РФ від західної зброї.

Про це йдеться у звіті аналітиків вашингтонського Інституту вивчення війни (ISW).

«Росія частково відновила свою здатність проводити інформаційні операції в рамках своїх кампаній гібридної війни на підтримку військових операцій. Ці інформаційні операції продовжуватимуть з’являтися, оскільки Росія намагатиметься встановити умови для майбутніх операцій і пом’якшити невдачі, а Захід має критично оцінити контекст російських інформаційних операцій і уникати простої взаємодії з ними на власних умовах», – вказують у ISW.

Аналітики вказують, що Росія формує інформаційний простір під час підготовки до наступальних операцій, щоб перешкодити Україні утримати ініціативу на полі бою або підготуватися до наступу. Росія також використовує інформаційні кампанії, щоб утримати Захід від підтримки контрнаступальних зусиль України та використання російських військових невдач.

Крім того, Росія використовує наратив про те, що Україна не здатна перемогти Росію через нерівність сил між двома державами, щоб пом’якшити серйозні російські невдачі або нездатність Росії досягти швидких успіхів у великих наступальних операціях.

В інституті нагадали і про просування Росією наративу про «другу армію світу», а також переформатування інформаційних операцій після невдач РФ на полі бою. Крім того, аналітики вказали і на той момент, коли російська влада залякувала ризиком ядерної ескалації.

«Тепер зрозуміло, що російська інформаційна кампанія, зосереджена на мирних переговорах, яка посилилася в грудні 2022 року, мала на меті, серед іншого, затримати надання західних танків та іншого сучасного обладнання, необхідного для продовження українських механізованих контрнаступів, щоб створити умови для власних запланованих наступальних дій Росії», – зазначають в Інституті.

Також аналітики запевняють, що Росія продовжує докладати зусиль до формування громадської думки щодо надання Заходом Україні далекобійної зброї і танків, поширюючи наратив про те, що Україна навмисно погрожуватиме Росії цією зброєю замість того, щоб найперше приділяти увагу звільненню своїх окупованих Росією територій.

Кремлівські чиновники продовжують підтримувати наратив про те, що передача Заходом високоточних ракетних систем дальнього радіусу дії і танків Leopard становить якусь нову загрозу російській безпеці.

«Мета цієї російської інформаційної кампанії подвійна: по-перше, затримати прибуття західних танків на якомога довший термін, щоб затримати відновлення українських контрнаступів і виграти час для власних наступальних операцій Росії, а по-друге, зірвати вироблення послідовного західного підходу до повного переходу України на західні системи озброєнь – те, що Захід врешті-решт буде змушений зробити, оскільки він вичерпав свої запаси озброєнь радянських часів і не може виробляти або купувати нові», – роблять висновок в ISW.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.