Візит двох досвідчених українських пілотів до США допоможе визначити рівень знань та умінь авіаторів ЗСУ, які можуть бути потенційно залучені до майбутнього навчання на нових винищувачах у Сполучених Штатах в разі ухвалення рішення про їх передачу Україні.
Про це заявив речник Повітряних сил Збройних Сил України Юрій Ігнат, коментуючи Голосу Америки новину щодо тренувань на симуляторах українських пілотів в американському штаті Аризона.
За його словами, під час візиту українських пілотів до США оцінять, «скільки потрібно часу для їхнього навчання, оцінюється рівень знань». «І всі ці моменти враховуються, і будуть в подальшому зроблені кроки для того, щоб зрозуміти алгоритм дій: як ми діятимемо далі, де ми будемо навчати [пілотів ЗСУ], якщо буде прийнято рішення про [надання Україні] того чи іншого типу літака», – сказав Ігнат.
«Зараз ще тривають консультації, українська сторона тісно співпрацює на різних фронтах: і на дипломатичному, і на військовому і так далі – з нашими партнерами. [Якщо] буде прийнято рішення про той чи інший тип літака – тоді вже будемо знати, яку кількість пілотів і куди відправляти на це навчання. Поки що американська сторона вивчає можливості наших пілотів, скільки їм знадобиться часу для перенавчання на сучасні винищувачі», – додав він.
Також, зазначив речник ПС ВСУ, «окрім пілотів, не менш важливим фактором є навчання інженерно-авіаційного складу, який буде обслуговувати цю техніку. Це дуже важливий момент, тому що на один літак обслуговують 10, а то й більше – десятки, скажімо так, фахівців, які щодня його експлуатують, обслуговують, дивляться за всіма системами».
«Тому це питання теж на часі, а вже підготовка інфраструктури, це вже Україні робиться поетапно», – сказав Ігнат, додавши, що Міноборони України «сьогодні працює над адаптацію летовищ, запасних аеродромів, оперативних аеродромів для прийняття цих літаків».
Як повідомлялось, двоє українських пілотів наразі перебувають у Сполучених Штатах для оцінки їхніх можливостей навчитися керувати бойовими літаками, в тому числі винищувачами F-16. Навички українців оцінюють на тренажерах на військовій базі США в Тусоні, штат Арізона, і незабаром до них можуть приєднатися інші їхні колеги-пілоти.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter