Збройні сили України з 20 березня оновили умови роботи представників засобів масової інформації в прифронтових районах та зонах ведення бойових дій на Півдні України. До багатьох з них доступ журналістів повністю заборонений, це також стосується всіх об’єктів критичної та військової інфраструктури, морських та річкових портів. Ще до частини територій ЗМІ можуть потрапити лише у супроводі офіцера зі зв’язків з громадськістю.
Про це повідомляє Оперативне командування «Південь» ЗСУ.
Як зазначається, у відповідності до наказу Головнокомандувача Збройних Сил України №73 від 03.03.2022, з 20 березня 2023 року встановлено три зони для перебування і роботи представників засобів масової інформації в районах відповідальності оперативно-стратегічного угруповання «Одеса»: червону, жовту та зелену.
Зокрема, до червоної – забороненої для роботи акредитованих представників ЗМІ – зони включені прикордонні території наступних областей:
Одеська область – о. Зміїний, прикордонна місцевість на придністровському напрямку;
Вінницька область – прикордонна місцевість;
на деокупованих територіях:
в Миколаївській області (Лупареве, Лимани, Прибузьке, Любомирівка, Киселівка, Новопетрівка, Снігурівка);
в Херсонській області – смуга прибережних територіальних громад та окремі зони в межах територіальних громад населених пунктів Посад-Покровське, Правдине, Давидів Брід, Мала Олександрівка, Високопілля, а також смуга населених пунктів по обидві боки вздовж річки Інгулець;
в Дніпропетровській області – територіальні громади вздовж берега Каховського водосховища до межі області.
Крім того, до червоної зони віднесено також всі об’єкти критичної та військової інфраструктури, морські та річкові порти, незалежно від географічного розташування.
У жовтій зоні дозволяється робота акредитованих представників засобів масової інформації лише у супроводі офіцера зі зв’язків з громадськістю або іншої, визначеної командиром посадової особи. До цієї зони віднесено, зокрема:
Херсон (крім південної частини);
в Миколаївській області населені пункти: Миколаїв, Баловне, Нова Одеса, Єланець, Нововасилівка, Ольгопіль, Березнегуватське, Розанівка, Новоолександрівка, Дмитрівка, Новоскелюватка, Михайлівка, Новолазарівка, Троїцько-Сафонове, Зоря, Лепетиха, Біла Криниця, Червона Долина, Первомайське, Воскресенське, а також території Очаківської і Куцурубської громад;
в Дніпропетровській області – Зеленодольськ, Апостолове, Михайло-Заводське;
в Одеській області – територіальні громади вздовж Дунаю від гирла Бистрого до Рені, узбережжя Чорного моря і лиманів.
У зеленій зоні дозволяється робота акредитованих представників ЗМІ без супроводу офіцера зі зв’язків з громадськістю, або іншої, визначеної командиром посадової особи:
в Кіровоградській області – Бобринець, Кропивницький, Кам’янка, Світловодськ, за течією вздовж правого берега Дніпра;
Одеська, Миколаївська, Херсонська області (за виключенням місцевостей та об’єктів червоної й жовтої зон);
Вінницька область (за виключенням червоної зони прикордоння).
«У випадку виявлення представників засобів масової інформації, що порушують порядок роботи і перебування у визначеній зоні, буде вжито заходів щодо позбавлення порушників акредитації. Журналістам, що мешкають в населених пунктах жовтої і червоної зони, необхідно зв’язатися з об’єднаним координаційним пресцентром сил оборони півдня України для координації діяльності», – повідомили в Оперативному командуванні «Південь».
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter