РФ почала перекидати у Бахмут елітні підрозділи через величезні втрати у ПВК «Вагнер» – речник Східного угруповання військ Череватий

Новини
Знищені українськими захисниками найманці ПВК «Вагнер», квітень 2022 року Фото: facebook.com/24th.brigade

РФ почала перекидати у Бахмут елітні підрозділи своєї армії, зокрема десантників. Причиною цього стали величезні втрати серед бойовиків ПВК «Вагнер».

Про це розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону.

«Те, що там з’явилися десантники, це не підсилення. «Вагнер» зазнає дуже великих втрат, тому змушений підтягувати додаткові підрозділи регулярного війська – десантників і мотострілків для того, щоб поповнити угрупування на цьому напрямку», – зазначив він.

Череватий додав, що російські підрозділи десантників, які відправляють у Бахмут, вже також зазнали втрат. Вони були доукомплектовані мобілізованими.

За словами речника, вбитими росіяни втрачають у Бахмуті щодоби близько сотні осіб. Крім того, є поранені та важкопоранені.

Сергій Череватий, речник Східного угруповання військ ЗСУ Фото: podul ro

Сергій Череватий, речник Східного угруповання військ ЗСУ Фото: podul ro

«У них дуже важкі втрати, особливо зараз цей потік з в’язниць російських не дуже продовжується. Це найагресивніше угрупування, «Вагнер», яке проявляло найбільшу агресивність, найбільшу динаміку атак, вони його потенціал втрачають», – зауважив Череватий.

Росія має суттєву перевагу в артилерії, що дозволяє їй вести активні обстріли навіть з меншим, ніж раніше, використанням піхоти.

«Будь-який аналітик скаже, що, маючи такі втрати, які ми бачимо у ворога, ти повинен шукати якісь шляхи, якщо не хочеш втрачати динаміку, і турбувати хоча б артилерійським вогнем», – так Череватий прокоментував звіт Інституту вивчення війни (ISW), в якому аналітики припустили, що Росія компенсує спад наступального потенціалу артилерією.

Поки власник ЧВК «Вагнер» занурений у вир медійної активності, бойовими діями приватної армії командують люди значно менш відомі. Центр журналістських розслідувань розкаже про деяких з них. 

Читайте також розслідування ЦЖР Командири «Вагнера»: в тіні Прігожина