Міноборони починає публікувати звіти про закупівлі у Prozorro

Новини
резников
Олексій Резніков, міністр оборни України Фото: president.gov.ua

У неділю, 23 квітня, набрали чинності зміни до закону про оборонні закупівлі, які зобов’язують Міністерство оборони відкрити ціни за незбройними закупівлями.

Про це повідомили Міністерство економіки та Міністерство оборони на своїх сайтах.

Оборонні замовники будуть публікувати звіти про закупівлю від 200 000 грн для товарів і послуг і від 1,5 млн грн для робіт. Йдеться, наприклад, про харчування, речове майно, пальне тощо.

На публікацію звіту дається десять робочих днів з дня укладання договору.

Звіти міститимуть обмежену кількість інформації: тільки назву замовника, предмет закупівлі та ціну за одиницю. Міністерство має право не публікувати дані про загальну суму та обсяги закупівель, місця доставлення, найменування постачальника.

До 22 червня оборонні замовники також зобов’язані заднім числом прозвітувати за всіма договорами, укладеними з 24 лютого 2022 року, тобто від початку повномасштабного вторгнення.

«Повернення прозорості в оборонні закупівлі — це лише перший крок. Ми працюємо над створенням нової процедури рамкових угод для потреб оборони, завдяки якій оборонці зможуть проводити конкурентні відбори постачальників через систему Prozorro, і при цьому не публікувати чутливу інформацію в систему», – заявила заступниця міністра економіки Наталія Бігун.

У системі Prozorro з 23 квітня стала доступна нова функція – відображення інформації про незбройні оборонні закупівлі. Відтепер оборонні замовники та військові частини почнуть публікувати інформацію про ціни за одиницю у своїх незбройних закупівлях. Такий обов’язок передбачає нова редакція закону «Про оборонні закупівлі».

Закон передбачає, що оборонні замовники та військові частини мають публікувати звіти в систему Prozorro протягом 10 робочих днів із дня підписання контракту. Крім того, до 22 червня вони мають відзвітувати за всіма договорами, укладеними з 24 лютого 2022 року, тобто з початку повномасштабного вторгнення, підсумували в Мінекономіки.

Нагадаємо:

  • 24 лютого 2023 року Верховна Рада проголосувала за законопроект №8381 про публічність незбройних оборонних закупівель Міноборони України.
  • 21 березня 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон. Водночас голова парламентського комітету з антикорупційної політики Анастасія Радіна вказала, що залишається працювати ще одна «схема», що дозволяє красти на закупівлях продовольства для військових, і яку потрібно викорінити.