Через окупацію в Україні не можуть бути засіяні 24% сільгоспугідь. Так само десь на чверть від довоєнного впаде валовий збір сільгосппродукції. Однак до дефіциту продуктів харчування в країні це не призведе.
Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі Еспресо ТV.
«Україна останні 10 років була експортно орієнтованою. Понад 70% того, що у нас вироблялось, експортувалось. Тому валове виробництво знизиться в цих умовах, але його буде достатньо як для внутрішнього ринку, так і для продовження експорту. Як мінімум близько 50-60% цього зменшеного виробництва буде експортовано», – сказав Висоцький
Він також зазначив, що торік на експорт агропродукції вже впливала російська агресія. Але навіть за цих умов загальний виторг тут склав понад 23 млрд доларів або 53% від всього українського експорту.
Як прогнозує Висоцький, у 2023 році загальна сума залишиться приблизно такою ж, як і торік. А от питома вага агропродукції у структурі національного експорту зросте – просто через те, що просядуть інші його сектори.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter