Обмін полоненими у форматі «всіх на всіх» при досягненні з Росією відповідної домовленості відбуватиметься поетапно, а не в один день.
Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими за підсумками зустрічі з родинами військовослужбовців, які перебувають у полоні РФ. Участь у зустрічі також взяли представники Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ).
Як зазначається, рідні бояться, що під час імовірного обміну «всіх на всіх» російська сторона може повернути тільки тих, кого підтвердив МКЧХ, а непідтверджених «залишать працювати на копальнях».
«Ризики дійсно є. Ми їх усі враховуємо. Усі кроки будуть зваженими й усвідомленими. Якщо вдасться домовитися про обмін «всіх на всіх», він очевидно відбудеться поетапно, а не в один день», – йдеться у повідомленні.
Співробітниці МКЧХ нагадали, що офіційні підтвердження полону надходять від Міноборони РФ до центрального офісу організації у Женеві й звідти – до Національного інформаційного бюро України (НІБ). Відвідини й анкетування МКЧХ у місцях утримання є не офіційним, а фактичним підтвердженням полону: тоді Червоний Хрест повідомляє рідним, що людина жива і перебуває у неволі.
Анкетування є доказом полону, яким оперують представники України під час перемовин.
«НІБ може видати відповідний документ про підтвердження полону, коли воно зроблене Міноборони РФ. Але будь-яка неофіційна інформація про полон теж корисна для нашої роботи», – заначила представниця Червоного Хреста.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter