СБУ повідомила про підозру у колабораційній діяльності голові Олександрівської громади на Запоріжчині Наталії Поповій, яка пішла працювати на окупантів і очолила так зване «Алєксандровскоє сельскоє посєлєніє». Вона змушувала місцевих педагогів до співпраці із загарбниками, брала участь в організації псевдореферендуму з «приєднанння» Запорізької області до РФ, а також агітувала голів інших громад Мелітопольщини до зради.
Повідомлення про підозру опубліковане на сайті Офісу Генпрокурора України, передає Центр журналістських розслідувань.
Слідчі встановили, що 60-річна Наталія Іванівна Попова, яка до повномасштабного вторгнення була головою Олександрівської громади, пішла на співпрацю з російськими окупантами у березні 2022 року і погодилася очолити окупаційну «адміністрацію» громади.
Вона організовувала освітній процес в громаді, брала безпосередню участь в формуванні так званих виборчих комісій для проведення псевдореферендуму, а також виконувала інші розпорядження окупаційної «адміністрації» Мелітопольського району.
Односельці запевняють, що Попова підтримувала окупацію з самого першого дня і агітувала до співпраці з окупаційною адміністрацією деяких голів громад Мелітопольщини.
«Вона прикривалася ніби турботою про мешканців громад. Говорила, що людей не варто кидати, що всі співробітники місцевого самоврядування мають виконувати свої обов’язки, а «політичні питання» це не наша компетенція», – розповідають мешканці району.
На співпрацю з окупантами пішов і син колаборантки Андрій Попов. Він до 2022 року працював інспектором сектору превентивної комунікації у Мелітопольському районному Управління поліції ГУНП в Запорізькій області. Потім пішов працювати на окупантів – став інспектором відділу кадрів «народної міліції».
Гауляйтерка Олександрівки Наталія Попова підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України – добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території.
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter