Британська розвідка вказує, що дефіцит води стає все гострішою проблемою для окупованого Донецька після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Про це у щоденному огляді повідомляє Міноборони Великої Британії.
Як зазначається, 28 квітня 2023 року так званий «голова» самопроголошеної «Донецької народної республіки» Денис Пушилін заявив, що запаси води в регіоні є небезпечно низькими.
«Дефіцит води є дедалі більшою проблемою для окупованого Росією Донецька з моменту вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Канал Сіверський Донець-Донбас, який постачає воду в регіон, залишається під контролем України, але його довгий маршрут часто стає об’єктом боїв. Російські війська, ймовірно, прагнуть убезпечити канал, щоб зменшити дефіцит води в Донецьку», – йдеться в повідомленні.
Канал проходить через місто Часів Яр, приблизно за 6 км на захід від Бахмута.
У британській розвідці звертають увагу, що інтенсивне використання Росією артилерії неприцільної дії для підтримки захоплення Бахмута і прилеглих територій, ймовірно, завдало супутньої шкоди каналу та іншій регіональній водній інфраструктурі, підриваючи зусилля Росії з подолання нестачі води, що виникла в результаті її вторгнення.
«Щоб компенсувати відсутність успіху у захопленні та утриманні каналу, Росія, ймовірно, будує водогін, щоб зменшити нестачу води у Донецьку. Проте навряд чи це повністю забезпечить доступ окупованих регіонів до води», – йдеться в огляді.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter