Відомий німецький концерн Rheinmetall планує разом з держконцерном «Укроборонпром» виробляти в Україні бронетранспортери Fuchs («Лисиця») на створеному у травні спільному підприємстві, яке має почати роботу вже у липні.
Про це повідомив президент Rheinmetall Армін Паппергер в інтерв’ю виданню Bild.
«Ми почнемо там з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів екстреної допомоги й хочемо якомога швидше виготовити броньовані транспортні засоби, наприклад, броньовані транспортні машини Fuchs», – сказав Паппергер.
За його словами, Україну також цікавлять бойові танки сучасних модифікацій.
«Україна також зацікавлена в сучасному бойовому танку Panther і бойовій машині піхоти Lynx. Однак першим кроком є забезпечення гострих потреб країни в її оборонній боротьбі», – зазначив президент Rheinmetall.
На запитання, чи не боїться він відкривати виробництво в Україні з огляду на ракетні удари Росії, він відповів: «Україна має ефективні засоби захисту від нападів на чутливі цілі, головним чином завдяки західній допомозі. Електростанції та інші промислові підприємства також працюють і в разі пошкодження негайно ремонтуються».
Паппергер також зазначив, що влітку розпочнеться виробництво боєприпасів для зенітних самохідних установок Gepard, які Німеччина передала Україні. Нині на заводі в Унтерлюсі, що в Нижній Саксонії, вводиться в експлуатацію нова лінія з виробництва.
Бронетранспортер Fuchs з колісною формулою 6×6 спочатку був розроблений компанією Daimler-Benz, але потім доопрацьований концерном Rheinmetall. БТР Fuchs був другим колісним броньованим автомобілем, що надійшов на озброєння Бундесверу, і його можна було використовувати для вирішення завдань, включаючи транспортування військ, як інженерний транспорт, для біологічної та хімічну розвідки й радіоелектронної боротьби. Подальший розвиток конструкції спричинив створення БТР Fuchs 2, вперше показаного у 2001 році.
У травні 2023 року державний концерн «Укроборонпром» і німецька компанія Rheinmetall уклали угоду про стратегічне партнерство шляхом створення спільного підприємства. Згідно з документом, основою та першим кроком для співпраці є технічне обслуговування й ремонт броньованої техніки, переданої Україні. Надалі партнери мають намір спільно виробляти продукцію Rheinmetall в Україні, а також спільно розробляти перспективні зразки озброєння й військової техніки на базі новоствореного спільного підприємства за участі українських й німецьких фахівців.
Початок роботи спільного підприємства заплановано на середину липня 2023 року.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter