Штольні в Карантинній бухті окупованого Севастополя місцева «влада» планує обладнати під укриття для населення. Найближчим часом приміщення штолень приведуть у готовність «до прийому осіб, що укриваються» і призначать відповідальних за утримання укриття. Повідомляється, що вже розчищено шляхи підходу до штольні, розблоковано вхідні двері та проведено аналіз складу повітря.
Про це проінформував «департамент громадської безпеки» Севастополя, передає Центр журналістських розслідувань.
Примітно, що питання придатності штолень у Карантинній бухті для укриття населення порушили самі жителі Севастополя. Із цим питанням вони звернулися до «губернатора» міста Михайла Розвозжаєва під час прямого ефіру.
Карантинна бухта – частина акваторії Севастопольської бухти, розташована відразу на захід від південного вхідного молу. На одному її березі знаходиться археологічний музей-заповідник «Херсонес Таврійський», а на протилежному базується 295-й Сулинський Червонопрапорний дивізіон ракетних катерів Чорноморського флоту РФ.
Штольня розташована на території базування ЧФ. Вона обгороджена, таблички свідчать, що «прохід заборонено». Однак про легкодоступність покинутого військового об’єкта говорять гори сміття всередині приміщення, закопчені стіни та написи на них.
Штольня в Карантинній бухті була збудована у 1920-1930 роках. Тут два входи – головний та запасний.
Дугоподібні коридори з них ведуть у два сховища на 6 та 45 метрів.
Приміщення було оснащене вентиляційною та щитовою. Коридорами було прокладено вузькоколійку з поворотними кругами.
Під час Другої світової війни штольню використовували як сховище торпед та мін.
У роки «холодної війни», коли Радянський Союз готувався до ядерної атаки, споруду оснастили потужними протиатомними дверима, які збереглися досі.
Запасний вхід зараз закладено камінням, рейки давно розібрані.
Станом укриттів для населення у Севастополі перейнялися минулого літа. Офіційно їх називають тут «заглиблені приміщення підземного простору». Інформація про кількість сховищ у місті засекречена. Але місцева «влада» заявляє, що їх потужності дозволять приховати все населення міста.
Центр журналістських розслідувань публікує серію матеріалів Тут може бути «бавовна» про російські об’єкти в окупованому Криму, які є потенційними легальними військовими цілями для ЗСУ. Вони адресовані цивільному населенню – громадянам України у Автономній Республіці Крим і Севастополі, аби вони могли убезпечити себе і триматись від них подалі.
Читайте три частини розслідувань про військові об’єкти окупантів у Севастополі: «Тут може бути «бавовна»: Севастополь. Північна сторона», «Тут може бути «бавовна»: Севастополь. Гори та море» та «Тут може бути «бавовна». Севастополь: бухти і місто».
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter