Аукціон з продажу чотирьох блоків сонячної електростанції «Перово» в окупованому Криму, оформлених на ТОВ «Альфа солар», «Бета солар», «Гама солар» та «Зета солар», мав відбутися 13 червня. Наразі його відмінено, нові торги призначені на 26 липня з пониженням ціни на 16%.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань, який має у розпорядженні документацію торгів.
Початкова сума чотирьох об’єктів «Перово» становила 1,43 мільярда рублів, тепер суму знижено до 1,2 мільярда.
Загальна площа земельних ділянок, виставлених на продаж, сягає 320 гектарів та налічує майже 363,5 тисячі сонячних модулів.
У документації вказано, що на продаж виставлені майнові комплекси, що є предметом застави на вимогу британської дочки ВТБ-банку – компанії VTB Capital plc, а також майно, вільне від застави.
Зазначимо, у 2015 році VTB Capital plc звертався до Арбітражного суду Москви з позовом до «Альфа Солар», «Бета Солар», «Зета Солар», «Гамма Солар» про стягнення заборгованості та відсотків за договорами позики в розмірі 129,486 мільйонів євро. Тоді позов було задоволено частково, з компаній на користь VTB Capital plc стягнуто 107,5 мільйонів євро боргу і 15,3 мільйона відсотків. Касаційну скаргу VTB було залишено без задоволення.
Як випливає з матеріалів справи та встановлено судами, 24 квітня 2012 року між VTB Capital plc, «ВТБ Банк» (Україна), а також «Альфа Солар», «Бета Солар», «Зета Солар», «Гамма Солар» був укладений кредитний договір на надання кредитних ліній, сукупна сума яких становила 175 мільйонів євро з терміном фінансування до 30 червня 2020 року.
Сонячна електростанція «Перово» була побудована соратниками президента-втікача Віктора Януковича – братами Андрієм та Сергієм Клюєвими в 2012 році через їхню австрійську компанію Aktiv Solar ГМБХ та українську ТОВ «Актив солар». Ця сонячна станція стала найбільшою в Європі.
Читайте і дивіться розслідування ЦЖР Російський світанок Клюєвих: Як соратники Януковича облаштувалися в анексованому Криму
В 2014 році, після початку окупації Криму Росією, київська компанія «Актив Солар» повідомляла, що її кримські станції припинили роботу. Але після погроз «глави Криму» Сергія Аксенова їх «націоналізувати», компанії зареєструвалися у Росії та почали виробляти чверть усієї кримської генерації електроенергії, отримуючи російські підряди на мільярди рублів. Переможцями тендерів були пов’язані з Клюєвими компанії із реєстрацією на Кіпрі, в Голландії та Австрії.