Україна звернулась до Туреччини та ООН із пропозицією продовжити роботу «зернового коридору» без РФ

Новини
зеленський ердоган

Україна звернулась до Туреччини та ООН із пропозицією продовжити функціонування «зернового коридору» в межах Чорноморської зернової ініціативи без РФ, яка вийшла з домовленостей.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Зеленський підкреслив, що Україна не укладала ніяких угод із Росією, а домовленість про експорт зерна підписана з Туреччиною та ООН.

«Чорноморська зернова ініціатива може і повинна працювати без Росії і надалі… Залишається вона чинною. Єдине, що залишається зараз – це її акуратне виконання, рішучий тиск світу на державу-терориста», – сказав він.

Зеленський анонсував, що направив офіційні листи президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану й генсеку ООН Антоніу Гутеррешу з пропозицією продовжити роботу Чорноморської зернової ініціативи або її аналога у тристоронньому форматі.

«Україна, ООН, Туреччина спільно можуть забезпечити роботу продовольчого коридору та інспектування суден. І це потрібно для усіх у світі», – додав президент.

Як повідомлялося, 22 липня 2022 року Україна, Туреччина та ООН у Стамбулі підписали угоду про розблокування українських портів для вивезення зерна. 26 липня в Стамбулі приступив до інтенсивної роботи Спільний координаційний центр, який здійснює моніторинг роботи «зернових коридорів» відповідно до угоди про експорт продовольства з портів України, підписаної 22 липня.

17 липня 2023 року закінчується термін зернової угоди. Росія погрожує вийти з угоди, якщо «Россельхозбанк» не перепідключать до міжнародної міжбанківської системи SWIFT. Наглядову раду «Россельхозбанка» очолює міністр сільського господарства Росії Дмітрій Патрушев. Він безпосередньо курує вивезення краденого зерна із захоплених Росією українських портів.

В ефірі програми «Питання національної безпеки» заявив Богдан Устименко, юрист-міжнародник, фахівець з міжнародного морського права заявив, що Україна і західні партнери не повинні піддаватися російському шантажу і йти на поступки країні-агресорці заради продовження зернової угоди.

Повну текстову версію інтерв’ю Богдана Устименко Валентині Самар у програмі «Питання національної безпеки» читайте за посиланням.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter