Після вибуху на Керченському мосту 17 липня кількість ануляцій турів до окупованого Криму зросла втричі. Запропонований владою РФ альтернативний шлях через «нові регіони» росіян не надихнув. Багато хто вважає його ризикованим та небезпечним.
Про це повідомляє російське видання «Коммерсант».
Туристи переносять поїздки на півострів на пізніший термін або замість Криму їдуть до Краснодарського краю, розповіли представники турфірм. При цьому кількість пошукових запитів розміщення в Анапі та Геленджику зросла на 60 і 70% відповідно.
Зростання кількості відмов від відпочинку у Криму зафіксували й системи бронювання готелів. За даними Ostrovok. ru, скасування бронювання після вчорашньої атаки на міст зросло вдвічі в порівнянні з середніми значеннями сезону. Відразу на 50% скоротилася і кількість нових бронювань щодо минулого тижня.
В «Интуристе» виданню повідомили, що поки «продаж завмер», а розвиток подій «залежатиме від наявності або відсутності позитивних новин». Представники іншого сервісу букінгу готелів заявили, що отримали кілька сотень додаткових звернень щодо Криму і 20-30 запитів на відміну. При цьому стверджується, що від клієнтів, які їдуть до Криму потягом, ануляцій немає.
За словами туроператорів, щодня закриття Керченського мосту коштує Криму кілька десятків тисяч туристів. Представники тургалузі прогнозують додаткове зниження турпотоку на півостроів. І це на тлі і без того не райдужної статистики. Туризм у Криму – одна з найбільш постраждалих галузей через розв’язану Росією війну проти України. Зараз, у розпал літа, готелі та пансіонати окупованого Криму завантажені у найкращому разі на 50%. Цього року, за найоптимістичнішими прогнозами, Крим недорахується щонайменше 2 млн туристів.
- Внаслідок часткового руйнування Керченського мосту росіянам пропонують добиратися до Криму (і навпаки) через так званий «сухопутний коридор», тобто через окуповану частину Донецької, Запорізької та Луганської областей. Заради туристів на ТОТ окупаційна влада скасувала комендантські години для транзитних автівок і розробила рекомендації на кшталт «запастися водою» і «не з’їжджати з основних трас». Навіть перспектива зустрітися вночі з танком не зупиняє росіян, охочих добратися в Крим. Центр журналістських розслідувань зібрав інформацію про те, як росіяни їдуть через окупований південь України після руйнування на Керченському мосту.
- Як повідомляють російські пропагандисти, 18 липня рух Керченським мостом для автомобілів відкрито правою смугою в напрямку Тамань-Керч за реверсивною схемою. Черга з автомобілів, які намагаються виїхати з окупованого РФ півострова, сягала близько двох кілометрів.
- Атака на Керченський міст сталася вночі 17 липня. Як повідомляють українські ЗМІ з посиланням на власні джерела, це є спецоперацією Служби безпеки України та Військово-морських сил.