Не зважаючи на щоденні обстріли Запоріжжя, департамент освіти ОВА розглядає можливість очного навчання в школах. Батьки не проти

Новини
Вирва від російсьскої бомби біля школи-інтернату у Запоріжжі. Фото: Запорізька ОВА

Департамент освіти Запорізької обласної військової адміністрації опитав мешканців прифронтового Запоріжжя та розташованих поруч громад щодо форми навчання на наступний навчальний рік. Не зважаючи на майже щоденні обстріли, третина опитаних батьків готова віддати дітей в школи на змішану форму навчання, ще 18 відсотків проголосували на повернення офлайн уроків на повний день.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на результати опитування.

Департамент освіти і науки Запорізької обласної військової адміністрації в рамках підготовки до 2023/2024 навчального року провів опитування батьків, щодо можливого формату навчання в школах міста Запоріжжя та інших громадах Запорізького району.

Батькам пропонувалося обрати, який вид навчання – очне, змішане (частина уроків в навчальному закладі – частина вдома) чи дистанційне – в школах Запоріжжя та Запорізького району їм підходить найбільше. В опитуванні взяли участь 29 992 респондента.

В школу на повний день готові віддати своїх дітей 18 відсотків батьків.

Ще 32 відсотки готові до того, що частину уроків дитина буде відвідувати в школі, а частину – з дому. А 49 відсотків опитаних підтримали виключно дистанційну форму навчання.

При цьому 38 відсотків опитаних не знають, чи є в їхньому закладі освіти укриття чи сховище, 12 відсотків знають, що укриття немає, а 7 –  що воно є, але занедбане.

Ця ініціатива отримала неоднозначні відгуки від мешканців прифронтового регіону.

Частина категорично проти відновлення офлайн уроків, бо в такому випадку ніхто не може гарантувати безпеку дітям.

«Наші школи та садочки можуть перетворитися на братські могили. Поки Запоріжжя перебуває у зоні ураження балістичної зброї (С-300 та «Іскандер») та реактивних систем залпового вогню, нас не врятує жодне найнадійніше укриття. До нього просто ніхто не добереться… живим та неушкодженим. Ракети прилітають раніше, аніж звучать сирени», – зауважує на свой сторінці в Facebook Олександр Зубченко, екс-начальник Управління  з питань внутрішньої політики Запорізької ОДА.

А частина мешканців – навпаки підтримує таку ініціативу, і зауважує, що два роки онлайн-навчання не дає достатньої кількості знань.

«Два роки онлайн-навчання – повна профанація. Треба повертати очне», – пише у Facebook користувач з ніком Костянтин Кулаков. 

«Підтримую. Мати 3 дітей. Старша дитина навчається в училищі… Знань – нуль! Молодша дитина повинна йти до 1 класу – вже в цьому році 7. Але так, як проходить навчання онлайн це суцільний жах і альтернатива – тільки приватні школи, де чомусь все працює і повний день, але мало хто зможе оплачувати навчання», – зауважує користувачка Марина Чабан.

  • За інформацією начальника Запорізької ОВА Юрія Малашка, за добу 10 серпня військові РФ нанесли 92 удари по 23 населених пунктах області. В самому обласному центрі внаслідок теракту серед поранених чотири дитини – 3, 6, 10 та 14 років.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter