У Чорному морі в районі протоки Босфор корабель Чорноморського флоту РФ «Василий Быков» 13 серпня відкрив попереджувальний вогонь, щоб змусити зупинитися для огляду суховантаж Sukru Okan (IMO: 8311560, прапор: Палау, порт приписки Стамбул), який прямував з грецького порту Халкіда до українського порту Ізмаїл.
Про це повідомляє Telegram-канал «Кримська платформа».
«Російський військовий корабель оглядав суховантаж біля протоки Босфор, у винятковій економічній зоні Туреччини. Відповідно до Конвенції ООН, у винятковій економічній зоні всі держави користуються свободами судноплавства і повинні дотримуватись законів прибережної держави. Навряд чи турки у захваті від «полювання» за торговельними суднами біля їхніх берегів», – йдеться у повідомленні.
У свою чергу, Міноборони РФ повідомило про відкриття попереджувального вогню російським кораблем для зупинки суховантажного судна Sukru Okan, оскільки його капітан нібито не відреагував на вимогу зупинки.
«13 серпня близько 6.40 мск у південно-західній частині Чорного моря патрульним кораблем Чорноморського флоту «Василий Быков», який здійснював контроль судноплавства, виявлено суховантажне судно «Сукра Окан» під прапором Палау, що прямував в український порт Ізмаїл. На вимогу зупинки для огляду щодо перевезення заборонених вантажів капітан суховантажу не відреагував. Для примусової зупинки судна з російського бойового корабля було відкрито попереджувальний вогонь із автоматичної стрілецької зброї», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, з метою огляду суховантажного судна з борту корабля «Василий Быков» було піднято гелікоптер Ка-29 з групою російських військовослужбовців.
«За результатами радіопереговорів, судно зупинило хід, оглядова група висадилася на суховантажне судно. Після завершення роботи оглядової групи на борту «Сукра Окан» судно продовжило рух до порту Ізмаїл», – додали до Міноборони РФ.
Як повідомлялося, 19 липня 2023 року Міноборони РФ заявило, що у зв’язку з припиненням Зернової ініціативи з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться Росією як потенційні перевізники вантажів військового призначення.
Міноборони України попередило, що з 21 липня 2023 року всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку портів РФ та українських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій Росією території України, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.
Україна почала реєстрацію торговельних суден, які готові проходити тимчасовими коридорами, які 10 серпня були оголошені українськими Військово-Морськими Силами.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter