Глава SpaceX і Tesla Ілон Маск 2022 року таємно наказав своїм інженерам відключити супутникову мережу Starlink біля узбережжя окупованого Криму під Севастополем, щоб зірвати атаку Сил оборони України на військово-морський флот РФ.
Про це повідомляє CNN з посиланням на уривок із нової біографії Маска авторства Волтера Айзексона.
У книзі сказано, що українські підводні дрони з вибухівкою втратили зв’язок, коли підходили до флоту РФ, і їх зрештою викинуло на берег. Як пише Айзексон, рішення Маска «було спричинене гострим страхом, що Росія відповість на атаку України на Крим ядерною зброєю». Побоювання з приводу «міні-Перл-Гарбора», як висловився Маск, виникли в нього після розмов із високопоставленими чиновниками РФ.
«Starlink не був призначений для участі у війнах. Його створили для того, щоб люди могли дивитися Netflix, розслаблятися, підключатися до Інтернету в школі та робити добрі мирні справи, а не завдавати ударів дронамі», — заявив мільярдер біографу.
Після цього Маск говорив телефоном із радником президента США Джо Байдена з нацбезпеки Джейком Салліваном, головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Марком Міллі, а також послом країни-агресора Росії у США, ідеться в біографії.
Тим часом, як пише Айзексон, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров благав Маска відновити зв’язок для дронів, розповідаючи мільярдерові про їхні можливості.
«Я просто хочу, щоб ви — людина, яка змінює світ за допомогою технологій — знали це», — писав Федоров.
Маск відповів, що вражений дизайном дронів, але не буде знову вмикати Starlink біля Криму, тому що Україна «заходить надто далеко і напрошується на стратегічну поразку», стверджується в книзі.
- Американська компанія SpaceX вжила заходів, щоб запобігти використанню українськими військовими супутникового інтернету Starlink для керування дронами в регіоні в ході війни з Росією.
- Компанія SpaceX приватно доставила в Україну вантажівки з терміналами Starlink, що дозволяє військовим країни спілкуватися, підключаючи їх і з’єднуючи з майже 4 000 супутників, які SpaceX вже запустила на низьку навколоземну орбіту.