Уродженець Донецька Ненич Олександр Миколайович став новим керівником захопленого Запорізького залізорудного комбінату, який окупанти внесли до російського держреєстру з назвою «Днепрорудненский железорудный комбинат». У базі Миротворець є дані про Ненича як бойовика НЗФ та члена “Союза добровольцев Донбасса”.
Олександр Ненич став гендиректором експропрійованого і перейменованого в ТОВ «Днепрорудненский железорудный комбинат»“ у червні 2023 року. До цього підприємством керував громадянин Росії Глєб Тєрскіх, який побудував кілька гірничорудних комбінатів у РФ, включаючи Грем’ячинський ГЗК у Волгоградській області та понад 300 об’єктів для Міноборони.
Засновником юрособи, створеної на базі вкраденого майна Запорізького залізорудного комбінату, у російському реєстрі вказане донецьке ТОВ «Индустриальные инновации», директором якого з листопада 2022 року також є Олександр Ненич.
Опріч запорізького підприємства Олександр Нанич очолює ще дві компанії, а в трьох є засновником, причому ці реєстраційні зміни в юридичних особах стались у цьому році.
Засновником ТОВ “Тандем-2006” у м.Торез, яке є вугільною збагачувальною фабрикою, Нанич став у лютому 2023 року, а ТОВ “Картель стилл”, що займається металобрухтом, та двох аграрних компаній “Тимирязев вест групп” та “ВУТК” – у травні. Абревіатуру останньої пояснюєє повна назва компанії в українській юрисдикції – “Східно-українська трейдингова компанія”.
Як повідомляв ЦЖР, ПрАТ “Запорізький залізорудний комбінат”, що знаходиться в окупованому Василівському районі Запорізької області, є активом холдингу “Метінвест”. Акціонерами підприємства з іноземними інвестиціями є «Запоріжсталь» та словацька компанія Minerfin із Братислави. У червні 2022 року окупанти викрали з території комбінату і вивезли 54 вантажні вагони з алгомераційною рудою загальною вагою 3240 тонн.
У травні 2023 року окупаційна адміністрація РФ у Запорізькій області повідомляла про видобуток 900 тисяч тонн руди з початку року і намір довестиви добуток до 3 млн тонн до кінця року.
Дані дії є порушенням законів і звичаїв війни. Привласнення і розпорядження майном цивільних об’єктів на окупованій території без військової необхідності і компенсації законним власникам є воєнним злочином.