Російські окупаційні війська за вересень використали близько 500 безпілотників для атак по території Україні. Наразі кількість застосування безпілотників дещо знизилась, що свідчить про їх накопичення ворогом.
Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» зазначив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
«Безпілотниками атакують не лише об’єкти критичної інфраструктури, є і військові об’єкти, які вони хочуть вразити. Ви бачили по аеродромах теж намагаються попадати. Чому зараз менше (безпілотників – ред.), ну у вересні було 500. Тому, можливо, ворог зараз не має таких спроможностей наростити велику кількість, а можливо, що протягом жовтня намагається дозовано їх направляти на різних напрямках і з різних напрямків – з півночі, з південного сходу та з півдня, і, можливо, десь хочуть той запас відновити, який був використаний у вересні», – зазначив Ігнат.
Він нагадав, що практично щодоби ворог застосовує «шахеди», тому Сили оборони продовжують їх нищити.
Ігнат також наголосив, що Україна очікує не лише ЗРК середньої і малої дальності дії, а й інші системи, які зможуть кількісно посилити спроможності України.
Відповідаючи на питання щодо нарощення Росією виробництва та модернізації «шахедів», Ігнат повідомив: «Як я сказав, вони використали у вересні понад 500 штук, відповідно це треба відновити, можливо не працюють ще ті заводи на ту потужність, на яку вони хочуть вийти, чи Іран можливо не дає тої кількості, яку б вони хотіли, щоб продовжити ці атаки. Повірте, мали б вони їх з надлишком, їх би всі пускали сюди, тому що ця зброя виснажує нашу ППО, це зброя, яка інколи потрапляє по цілям, тому вони б їх застосовували. Зараз, можливо, взяли паузу для того, щоб відновити ту кількість, яка їм необхідна для атак по нашій інфраструктури. Щодо модернізації, вона буде, слабкі і сильні сторони кожного виду озброєння вивчаються в реальному бою. Так і з «шахедами», безумовно вони почали робити певні покращення».
У так званому “Кримському федеральному університеті”, створеному на базі вкраденого майнового комплексу Таврійського національного університету імені Вернадського, працює школа операторів БПЛА. Викладачі та студенти навчають не лише цивільних, а й військових керувати дронами-камікадзе.
Центр журналістських розслідувань встановив усіх причетних до організації центру з підготовки російських пілотів-убивць.
Читайте розслідування У Криму «федеральний університет» створив для армії Росії школу пілотів FPV-дронів