Міністерство оборони прискорило постачання нових зразків зброї до Збройних Сил України. Очікується, що процес постачання нових зразків озброєння і військової техніки скоротиться до 20 днів.
Як повідомило оборонне відомство, прискорення стало можливим завдяки змінам до постанови Кабміну від 25.02.2015 № 345, які було внесені на засіданні уряду 21 листопада за ініціативою Міноборони України.
«Очікується, що внаслідок цих змін процес постачання нових зразків озброєння та військової техніки скоротиться до 20 днів, хоча цей термін може змінюватися залежно від якості та повноти наданих виробником матеріалів», – ідеться в повідомленні.
Раніше для того, щоб зброя чи техніка потрапили до ЗСУ, виробники долали процедуру, яка складалася з шести етапів і могла затягуватися на кілька місяців.
«Відтепер з неї вилучено одну найтриваліших бюрократичних перепон – видання наказу про допуск до експлуатації. Його погодження з різними структурами МОУ та Генштабу зазвичай тривало близько місяця. Оновлений fast track постачання зброї передбачає також і скорочення термінів на інших етапах. Зокрема, випробування нових зразків зброї та перевірка їхніх бойових характеристик відбуватиметься безпосередньо на полі бою», – розповіли у міністерстві.
Як зазначається, в разі успішних результатів ніяких додаткових випробувань більше не потрібно (як це було, наприклад, з колісною самохідною гаубицею «Богдана», яка чудово зарекомендувала себе під час виконання бойових завдань).
«Ще одна важлива зміна стосується закупівлі найзатребуваніших класів безпілотників («мікро» та «міні») цивільного або ж подвійного призначення, які можна переобладнати для виконання бойових завдань. Відтепер держзамовник може закуповувати такі БПЛА, навіть якщо вони не були допущені до експлуатації та кодифіковані як предмет постачання»,- додали у Міноборони.
Як повідомлялось, 17 жовтня 2023 року Міноборони України ухвалило наказ, згідно з яким втрачене у бою військове майно будуть списувати за спрощеною процедурою – до 20 днів заміть шести місяців. Зокрема, це спростить використання українськими бійцями БПЛА, включно з дронами-камікадзе.
Міноборони запровадило спрощений порядок допуску до експлуатації безпілотних систем і засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) – їх допускатимуть у війська на підставі акту спільних відомчих випробувань або за результатами вивчення заявлених виробником тактико-технічних характеристик.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter