Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали шістьох підозрюваних у розтраті держкоштів, виділених на проект “Стіна”.
Про це повідомляє прес-служба бюро, передає Центр журналістських розслідувань.
8 серпня затримано шість осіб в рамках розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів держбюджету України, виділених для облаштування українсько-російського державного кордону і територій, прилеглих до районів проведення АТО і Автономної Республіки Крим (так званий проект “Стіна”).
Особи затримані за підозрою в скоєнні кримінальних злочинів по ч.5 ст.191, ч.2 ст.210 КК. Серед затриманих присутні посадові особи Державної прикордонної служби та підприємств-підрядників.
За попередніми даними, підозра буде вручено начальнику департаменту Держприкордонслужби та трьом підрядникам.
Відзначається, що всіх їх доставляють в НАБУ в Києві для вручення письмових повідомлень про підозру.
Детективи НАБУ і прокурори САП також проводять обшуки в Києві, Київській області, Чернігові та Харкові. Паралельно здійснюється оцінка зібраних доказів і вирішується питання про затримання інших осіб.
Розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати коштів держбюджету при реалізації проекту “Стіна” детективи НАБУ здійснюють з березня 2016 року. Попередня кваліфікація – ч. 5 ст.191 КК, ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 та ч.2 ст.210 КК України. За версією слідства, в результаті злочинних дій інтересам держави завдано збитків в розмірі понад 16 млн гривень.
Реалізація проекту “Стіна” стартувала восени 2014 року. “Стіна” є оборонна споруда на кордоні з Російською Федерацією. Завершити проект, який обійдеться Україні в 8 млрд гривень, планують в 2018 році.
14 травня 2016 року заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука повідомив, що в Луганській області почалися роботи з інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону – реалізації проекту “Стіна”.
Він уточнив, що під проектом “Стіна” мається на увазі не стіни в буквальному розумінні. На деяких ділянках буде просто огороджувальна сітка. На певних ділянках, які особливо небезпечні, будуть побудовані протитанкові рови з метою недопущення танкових атак.
Народний депутат від “Самопомочі” Олена Сотник в липні 2016 року побувала в Харківській області на кордоні з Росією, де ведеться будівництво стратегічного фортифікаційної споруди в рамках проекту “Стіна”, і опублікувала в своєму Facebook фотографії цього об’єкта.
“Яма вартістю чотири мільярди гривень. Рів (протяжністю кілька десятків кілометрів) на українсько-російському кордоні з зелененький сіточкою (див.фото) і є та сама” Стіна “, яка нас повинна захистити від ворожих вторгнень з боку РФ”, – написала вона .