Військова прокуратура Центрального регіону України направила до суду обвинувальний акт стосовно посадових осіб Державної прикордонної служби України про вимагання коштів, виділених на реалізацію проекту “Стіна”.
Про це повідомляє прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України, передає Центр журналістських розслідувань.
Повідомляється, що затриманих прикордонників звинувачують у скоєнні злочину, передбаченому ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди у великому розмірі службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди).
Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. Справу розглядатиме Оболонський районний суд Києва.
“Оболонський районний суд міста Києва розглядатиме кримінальне провадження за обвинуваченням військовослужбовців структурних підрозділів Державної прикордонної служби України щодо вимагання у підприємця” винагороди “за нестворення перешкод при виконанні умов договору по будівництву об’єкта” Євростіна “, а саме підписання актів прийому-передачі виконаних робіт, перерахування коштів комерційному товариству за договором і нерозірвання договірних відносин з комерційним підприємством”, – йдеться повідомленні відомства.
У серпні Солом’янський суд Києва заарештував сімох фігурантів справи про розкрадання коштів проекту “Стіна” з альтернативою застави.
У ГПУ з’ясували, що протягом 2016-2017 років при будівництві “Стіни” було розкрадено понад 100 млн грн бюджетних коштів.
Проект “Стіна”, метою якого було побудувати реальну державний кордон між Україною і Росією, почали реалізовувати ще за часів першого уряду Арсенія Яценюка – в вересні 2014 року. Активні роботи планувалося завершити за півроку. Зараз приблизний термін їх закінчення – 2020 й рік.
Реалізація проекту “Стіна” стартувала восени 2014 року. “Стіна” є оборонна споруда на кордоні з Російською Федерацією. Завершити проект, який обійдеться Україні в 8 млрд гривень, планують в 2018 році.
14 травня 2016 року заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука повідомив, що в Луганській області почалися роботи з інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону – реалізації проекту “Стіна”.
Він уточнив, що під проектом “Стіна” мається на увазі не стіни в буквальному розумінні. На деяких ділянках буде просто огороджувальна сітка. На певних ділянках, які особливо небезпечні, будуть побудовані протитанкові рови з метою недопущення танкових атак.
Народний депутат від “Самопомочі” Олена Сотник в липні 2016 року побувала в Харківській області на кордоні з Росією, де ведеться будівництво стратегічного фортифікаційної споруди в рамках проекту “Стіна”, і опублікувала в своєму Facebook фотографії цього об’єкта.
“Яма вартістю чотири мільярди гривень. Рів (протяжністю кілька десятків кілометрів) на українсько-російському кордоні з зелененький сіточкою (див.фото) і є та сама” Стіна “, яка нас повинна захистити від ворожих вторгнень з боку РФ”, – написала вона.