ГПУ оголосила в розшук Азарова і Арбузова у справі про покупку «вишок Бойка»

Корупція
СПБУ «Петро Годованець» і буксири «Мис Тарханкут» і «Федір Урюпін» ДАТ «Чорноморнафтогаз», 2012 рік Фото: © «Чорноморнафтогаз»

В ході розслідування кримінального провадження стосовно злочинної організації екс-президента України Віктора Януковича українські правоохоронці оголосили про новий підозрі і оголосили в розшук екс-прем’єра Миколи Азарова і колишнього главу Нацбанку Сергія Арбузова.

Про це повідомив в Facebook Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає Центр журналістських розслідувань.

За його словами, про підозру оголошено «колишньому прем’єр-міністр України Азарову М.Я. за фактом співучасті в незаконному заволодінні здобутим ПАТ» Укргазвидобування» і ВАТ «Укрнафта» скрапленим газом в особливо великих розмірах, що завдало державі збитків в розмірі 2,2 млрд».

Екс-главі НБУ Сергію Арбузову же оголошено про підозру «за фактом співучасті в заволодінні коштами ДАТ «Чорноморнафтогаз» в сумі 3,2млрд грн при покупці двох самопідйомних бурових установок В312 і В319».

За словами Луценка також затримані Н. Ігнатченко і А. Фролова, підозрювані у відмиванні через підконтрольні підприємства-нерезиденти коштів, отриманих членами ОЗУ. Сьогодні їм обирається запобіжний захід у вигляді утримання під вартою або заставу в розмірі 1 млрд грн.

Нагадаємо, під час окупації  Криму Російською Федерацією були захоплені і тепер використовуються значні активи ДАТ «Чорноморнафтогаз» на півострові та шельфі Чорного моря: 15 родовищ нафти і газу, 3 площі покладів вуглеводнів, Глібовське підземне газосховище, більш 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 4 плавучі бурові установки, включаючи скандальні «вишки Бойка» – «Петро Годованець» і «Україна» («Незалежність»).

27 січня 2017 року Приморський районний суд Одеси наклав арешт на чотири самопіднімальні бурові установки (СПБУ) ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз», незаконно захоплені РФ в України після окупації Криму.

30 травня Приморський районний суд Одеси наклав арешт на 27 суден і 33 нежитлових приміщення ДАТ «Чорноморнафтогаз», захоплені Росією після окупації Криму.

20 вересня НАК «Нафтогаз України» і її шість дочірніх компаній подали в суд, сформований при Постійної палаті Третейського Суду в Гаазі, позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням Російською Федерацією активів в АР Крим, що на даний момент оцінюються експертами в 5 млрд. дол.

На захоплених в України бурових вишках і платформах на шельфі Чорного моря російські військові встановили радіолокаційні станції, які використовуються для спостереження за надводною обстановкою в Чорному морі. На цих об’єктах постійно перебуває близько 130 озброєних військослужбовців.