86 громадських організацій оскаржать в КС електронне декларування для антикорупційних активістів

Корупція

Громадські організації хочуть оскаржувати в Конституційному суді електронне декларування для антикорупційних активістів.

Відповідну заяву, підписану 86 ГО, опублікував «Реанімаційний пакет реформ», передає Центр журналістських розслідувань.

«Громадські організації, які підтримують цю заяву, будуть застосовувати всі інструменти правового захисту конституційних прав, насамперед, невідкладно поставлять питання щодо конституційності нових положень Закону України «Про запобігання корупції» у Конституційному Суді України», – йдеться в заяві.

Серед підписантів, зокрема, «Слідство-інфо», «Центр UA», «Інститут масової інформації», «Кримська правозахисна група», «Детектор медіа» тощо.

«За Конституцією, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави, і держава відповідає перед людиною за свою діяльність», – зазначають вони.

Активісти стверджують, що поширення антикорупційних обов’язків на фізичних осіб є дискримінаційними за видом діяльності, та порушують Європейську конвенцію з прав людини і основоположних свобод, положення Конституції України щодо права на свободу об’єднань, працю, рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, свободу думки і слова, вільне вираження своїх поглядів і переконань, приватність та невтручання в особисте і сімейне життя.

«В жодній європейській країні не існує обов’язку декларування майна для громадських активістів, експертів чи журналістів-розслідувачів на одному рівні з державними посадовцями», – наголошують підписанти.

Водночас, відповідно до Закону «Про Конституційний суд», подати конституційне подання може президент, щонайменше сорок п’ять нардепів, Верховний Суд, уповноваженого з прав людини, ВР чи Рада Криму.

Конституційна скарга, яку може подати будь-який громадянин, має попередньо пройти всі судові інстанції.

28 березня Європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан зробив вкрай жорстку заяву в зв’язку з провалом у виконанні українським керівництвом власних обіцянок.

Заява з’явилася через те, що вже 1 квітня закінчиться термін подання електронної декларацій громадськими активістами, які працюють в сфері протидії корупції.

Раніше спікер Ради Андрій Парубій заявив, що за результатами наради глав і представників фракцій і груп народні депутати планують розглянути скасування електронного декларування для громадських активістів уже після 1 квітня.

«Сьогодні під час наради голова і представники фракцій і груп парламенту узгодили, що проведуть роботу в своїх фракціях, щоб ми спільно вийшли на позитивне рішення в декриміналізації статті про неподання електронних декларацій громадськими активістами і про скасування електронного декларування для громадських активістів», – заявив Парубій .

Планується, що це питання буде винесено на розгляд Ради у вівторок, 3 квітня.

У прес-службі Адміністрації президента в середу заявили, що Петро Порошенко наполягає на прийнятті парламентом рішення про скасування е-декларування для антикорупціонерів.