Нова експертиза в справі «Роттердам+» підтвердила майже 40 млрд грн збитків – Шабунін

Корупція

Голова правління і співзасновник «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін повідомив, що в закритій САП справі «Роттердам+« новою експертизою підтверджено факт збитків на майже 40 млрд гривень.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

«Про це стало відомо під час розгляду в Апеляційній палаті ВАКС нашої з Віктором Чумаком скарги на закриття прокурором Пономаренком справи «Роттердам +». Шах і мат», – написав Шабунін.

За його словами, детективи призначили експертизу незадовго до закриття справи, а прокурор Пономаренко спеціально закрив справу, щоб НАБУ не встигли отримати результати.

Більш того, зазначає глава ЦПК, прокурор Пономаренко в суді заперечував проти залучення експертизи до розгляду апеляційної скарги.

За час дії корупційної схеми «Роттердам+», збитки від якої для української економіки, за версією САП та НАБУ, склали майже 19 млрд. грн., справи олігарха Ріната Ахметова йдуть вгору. Компанія, що йому належить, вже майже добудувала палац під Києвом, повідомляла у своєму влозі у виданні Bihus.info журналістка Марія Землянська.

Нагадаємо:

  • За версією САП та НАБУ, через так звану схему «Роттердам+», коли в розрахунок вартості теплоенергії ТЕС закладали ціну вугілля, як із біржі в Нідерландах, плюс його доставка з порту Роттердама, сума збитків для економіки України склала майже 19 млрд гривень.
  • У серпні 2019 року НАБУ оголосило підозри шести особам у справі «Роттердам+». Йдеться про ексголову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитра Вовка, який зараз переховується за кордоном; колишнього члена НКРЕКП Володимира Євдокимова, який зараз очолює ДП «Оператор ринку», ); начальника відділу НКРЕКП; керівника управління НКРЕКП; двох представників менеджменту групи ДТЕК, яка належить Рінату Ахметову і є ключовим оператором ринку теплогенерації України.
  • На початку серпня 2020 року НАБУ у відповідь на запит видання ZN.UA повідомило, що за результатами попереднього розслідування, впровадження формули «Роттердам+» завдало державі збитків на 39 млрд грн.