Розслідуючи крадіжку 1,3 млрд грн посадовцями Міноборони при закупівлі боєприпасів для ЗСУ, Офіс генпрокурора і Нацполіція свідомо порушили підслідність, що може підірвати справу та поставити під питання законність зібраних раніше доказів. На цій підставі Вищий антикорупційний суд (ВАКС) вже відмовив прокуратурі в задоволенні клопотання про обрання запобіжного заходу одному із підозрюваних, екскерівнику департаменту військово-технічної політики Міноборони Олександру Лієву.
Про це повідомив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін у Facebook.
«Розслідуючи крадіжку 1,3 млрд грн посадовцями Міноборони, ОГП і Нацпол свідомо порушили підслідність, чим від початку підірвали справу. Згідно закону, на етапі вручення підозри (це найпізніше!) Костін мусив залучити САП/НАБУ. Нагадаємо, що Лієву/Нахкуру і ко інкримінують ч.5 ст. 191 ККУ», – написав Шабунін
Він вказав, що порушення підслідності зʼясувалося ще на початку засідання суду з обрання запобіжного заходу Лієву 29 січня.
«Заради дешевого піару чорти Татарова/Костіна поставили під загрозу покарання покидьків, які вкрали 1,3 млрд в ЗСУ. Або – свідомо заклали міну під справу, щоб цих покидьків відмазати. Слідчий суддя ВАКС відмовив у запобіжному заході, хоча заявив, що вважає підозру обґрунтованою. Зараз маємо витовкти ОГП/Нацпол мордою в їх злочинні дії. Порушивши підслідність, чорти Татарова/Костіна поставили під питання законність зібраних раніше доказів», – наголосив голова правління ЦПК.
За його словами, зараз Офіс Генпрокурора та Нацполіція «спробують перекинути свідомо ними ж підірвану справу в НАБУ/САП».
«В чому була проблема вчинити згідно закону і залучити НАБУ/САП раніше? Татарову/Костіну сильно хотілося вимахнутися під час приїзду аудиторів США? Чекаємо на повний текст рішення слідчого судді ВАКС (а також потенційної апеляції на нього). З них повною мірою зрозуміємо катастрофічність злочинних дій людей Татарова/Костіна», – підсумував Шабунін.
Нагадаємо, колишньому керівнику Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександру Лієву та чинному керівнику Тоомасу Нахкуру, менеджерам компанії «Львівський арсенал» і представнику іноземної фірми повідомлено про підозру за ч.5 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою) у справі про розкрадання майже 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів.
За даними слідства, у серпні 2022 року чиновники уклали контракт на закупівлю оптової партії артснарядів із постачальником озброєнь «Львівський арсенал». Потім Міноборони перевело на рахунки підприємства всю суму, передбачену підписаним документом.
Після отримання коштів менеджмент компанії перерахував частину грошей на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну. Однак вона не відправила жодного артснаряду в Україну, а отримані кошти вивела в тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах. Решта суми від Міноборони залишилася на рахунках української компанії в одному зі столичних банків.
29 січня 2024 року ВАКС відхилив клопотання прокурора і не обрав запобіжний захід Олександру Лієву. Прокурори просили суд призначити йому тримання під вартою або заставу у розмірі 268 млн грн. Лієва звільнили з-під варти в залі суду.