Народні депутати від партії “Слуга народу” вже втрете намагатимуться просунути шкідливий законопроєкт №10242 в другому читанні. Дві попередні спроби парламент провалив попри те, що минулого разу депутати вже намагалися просунути цей проєкт так само включивши в нього норми, важливі для міжнародних партнерів (повернення покарання у вигляді конфіскації за угодами зі слідством у корупційних справах).
Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК).
“Учора, 17 грудня, правоохоронний комітет Верховної Ради України вчергове погодив законопроєкт №10242, який несе серйозні загрози незалежним медіа, джерелам журналістів, а також громадськості і членам конкурсних комісій, які мають відбирати кандидатів до судових та правоохоронних органів.
Для того, аби отримати підтримку в залі парламенту, нардепи правоохоронного комітету в порушення норм Регламенту Верховної Ради додали до цього законопроєкту зміни до Кримінального процесуального кодексу, які мають частково скасувати так звані “правки Лозового”. Скасування шкідливих “правок Лозового” є вимогою Міжнародного валютного фонду (МВФ) та Європейського Союзу (ЄС), а, отже, додавання цих змін до “антижурналістського законопроєкту”, за планом правоохоронного комітету, має додати шансів на підтримку в залі парламенту.
Цього разу депутати вдруге намагаються обдурити суспільство і міжнародних партнерів: протягуючи шкідливий проєкт і одночасно відмовляючись повністю ліквідувати “правки Лозового”.
ЦПК закликає народних депутатів не вдаватися до маніпуляцій та відхилити законопроєкт №10242.
Натомість – ухвалити повне скасування “правок Лозового” окремим законопроєктом без порушень Регламенту та банальної логіки, – пише ЦПК.
Як додав глава ЦПК Віталій Шабунін, “державники” хочуть легалізувати орлам Татарова масові негласні слідчі дії проти журналістів, а також на 8 років саджати джерела останніх”.
“Щоб протягнути цей треш “слуги” вписали туди псевдоскасування “правок Лозового”. Роблять депутати це в спосіб, який залишає ключову норму для відмазування себе прекрасних. Залишають вони саме ту “правку Лозового”, якою Офіс президента відмазав від тюрми Татарова, коли НАБУ/САП вліпило йому підозру в корупційному злочині”, – додав він.
- Медійники і правозахисники закликають Верховну Раду не ухвалювати законопроєкт № 10242, який передбачає посилення відповідальності за оприлюднення даних із публічних електронних реєстрів, тому що він становить загрози для свободи слова.