Журналіст УП Ткач пояснив, чому віцепрем’єра Чернишова не заарештували

Корупція
Олексій Чернишов (в центрі) у залі Вищого антикорупційного суду, 27.06.2025. Фото: Суспільне Новини/Олексій Арунян

Журналіст Михайло Ткач, автор розслідування «Української правди» про причетність віцепрем’єра Олексія Чернишова до корупційної схеми в Мінерегіоні пояснив, чому прокуратура не просила його арешту, враховуючи виїзд Чернишова з України під час процесуальних дій щодо його оточення. 27 червня Вищий антикорупційний суд обрав Чернищову запобіжний захід у вигляді застави у 120 млн грн.

Про це Ткач розповів на Youtube-каналі «Української правди».

«Чернишов виїхав у ніч з 10 на 11 червня з України, а 12-13 червня, якщо я не помиляюся, запідозрили його близьке оточення, в тому числі його помічника, який теж намагався виїхати з країни. Чи можемо ми уявити, що на момент 10 червня, коли Чернишов залишав країну, САП та НАБУ вже були готові вручати йому підозру? Напевно, так. 12-13 червня під час судових засідань прокурор вже озвучив роль і участь Чернишова у цих справах (корупційній оборудці – ред.)», – пояснив журналіст.

Ткач наголосив, що факт того, що відрядження Чернишова може бути пов’язане з тим, що йому могли вручити підозру, не обговорюється.

«Чернишов виїжджає з країни, одну людини з його оточення зупиняють на кордоні та оголошують підозру, іншу (людину з оточення – ред.) — підозрюють, кидають за ґрати та аргументують це тим, що вони можуть втекти. У цей час САП та НАБУ надсилають до Кабінету Міністрів України запрошення Чернишова в НАБУ, тобто він не підозрюється при спробі перетину кордону, коли він виїжджав у відрядження… Пізніше він просить продовжити йому відрядження, а не повертається в Україну, оскільки вже отримав запрошення в НАБУ і САП та робить вигляд, що в нього “серйозне відрядження», – розповів Ткач.

Він повідомив також, що після повернення в Україну, Чернишов за третім запрошенням приходить до НАБУ та аргументує це тим, що він нібито прийшов «розібратися з чутками».

Ткач наголосив, що слідство начебто не може просити про арешт Чернишова, бо він сам з’явився.

«Я думаю, що його не арештували через те, що правоохоронні органи намагалися не шкодити іміджу державі, тому що він представляє Україну на міжнародній арені, не вдаючись у мотивацію, як він це робить і завдяки чому. І через те, що Чернишов прийшов на запрошення в НАБУ, хоч і згодом, йому обирають не арешт, а велику заставу», – вказав журналіст.

Ткач також пояснив, навіщо під Чернишова створили Міністерство національної єдності: «Якщо людина фігурант НАБУ, то він в будь-який момент може отримати підозру та бути заарештований. І Чернишов отримує новостворене Міністерство, яке передбачає постійні відрядження за кордон. Чи це випадково, ми не знаємо, але факт є фактом. Він отримує міністерство, яке передбачає систематичне перебування за кордоном… У перші дні, тижні призначення, Чернишов сам не розумів, чим він має займатися та його міністерство. Він проводив консультації, обговорення, тощо».

Він додав, що з того, що чують журналісти «УП», після відставки Чернишова загалом можуть ліквідувати це міністерство.

«Від джерел, які брали участь у тих чи інших зустрічах Чернишова, є багато свідчень про те, що він міг займатися політичною агітацією за кордоном. Ми розуміємо, що багато мільйонів українців виїхало за кордон… Роботу з цим сегментом людей розпочали, зокрема, за допомогою пана Чернишова», – вказав Ткач.

Нагадаємо: