Прокуратура Автономної Республіки Крим та м.Севастополя повідомила про підозру у пособництві державі-агресору протоієрею Сімферопольської та Кримської єпархії УПЦ (МП). За інформацією Центру журналістських розслідувань підозрюваний – Дмитро Кротков, фігурант розслідування «Грантоїди Фонду Путіна 2: орденоносний піп, фейковий снайпер і волонтери-яструби».
У прокуратурі АРК повідомили, що з моменту окупації півострова у 2014 році, протоієрей активно підтримує владу РФ на окупованих територіях України.
Як писав Центр журналістських розслідувань, 44-річний сімферополець Дмитро Юрійович Кротков, настоятель храму при главку МНС Росії у Криму керує «Спеціальним гуманітарним центром Кримської митрополії», створеним в квітні 2023 року «для допомоги нужденним у зоні СВО та біженцям».
У «Кримській єпархії Московського патріархату» Кротков очолює військовий відділ із взаємодії зі Збройними силами, правоохоронними органами, кримінально-виправними закладами, МНС та іншими силовими структурами РФ у Криму.
Кротков має медалі «За захист Криму» від Сергія Аксенова, «За повернення Криму» та «За віру і служіння Вітчизні» від Міноборони РФ, «За бойові заслуги» від «ПДВ-ДШБ ЛНР», «За сприяння» від Ради ветеранів підрозділів спецпризначення, медаль від МНС РФ «Учасник надзвичайних гуманітарних операцій», знак прикордонної служби ФСБ Балаклави. А замість скуф’ї Кротков може надягти червоний берет, бо він ще й почесний член «Братства крапових беретів – Беркут».
Кротков возив «гуманітарку» спочатку в «ЛДНР», а з початком «СВО» – на окуповані Херсонщину та Запоріжчину.
«Підтримуючи ворога та проповідуючи ідею «руського міру», протоієрей систематично організовує збори для російської армії, що воює проти Сил оборони України. Підозрюваний розміщував інформацію про збори та заклики про допомогу державі-окупанту. Зокрема, «волонтер» збирав кошти на засоби захисту, маскувальні сітки, військову форму, медикаменти, опалювальні прилади, продукти харчування, предмети гігієни тощо», – повідомили у прокуратурі АРК.
Дії Дмитра Кроткова кваліфіковано як пособництво державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України). Санкція статті передбачає до 12 років ув’язнення.
Нагадаємо:
- У серпні 2023 року Прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя повідомила про підозру у колабораційній діяльності керівниці виконавчого комітету російської громадської організації «Народний фронт у Криму» Аллі Вертинській. Вони збирають гроші на російську армію.
- До суду скеровано обвинувальний акт стосовно кримського «z-блогера» та «волонтера», який підтримує РФ і збирає кошти на війну проти України, Олександра Таліпова.
- В жовтні Прокуратура Автономної Республіки Крим та м. Севастополя повідомила про підозру в «пособництві державі-агресору» (ч. 1 ст. 111-2 КК України) керівнику російського об’єднання на території тимчасово окупованого півострова «Буханка za ленточку» про підозру в пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України). Він збирав кошти та готував автомобілі для російської армії.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter