В ніч проти 15 травня Севастополь опинився під масованою ракетною атакою.
Про це повідомив так званий “губернатор” Михайло Развожаєв.
За його словами, протиповітряна оборона знищила кілька ракет. Їхні уламки впали в селі Полюшко, де спричинили пожежу, та в приватному секторі Севастополя. Постраждалих унаслідок цього начебто немає.
Як повідомляє телеграм-канал «Кримський вітер», вибухи також було чути біля аеродрому «Бельбек».
“Основні вибухи були о 01.55-01.56. Ймовірно, працювало розППО. Після цього протягом 15 хвилин продовжувалися вибухи тихіше, схожі на детонацію боєприпасів. Місцеві жителі бачили заграву. Друга хвиля атаки тривала до 02.35. Вибухи були чутні в Євпаторії та в Бахчисарайському районі. збитої ракети в приватному секторі на вулиці Федорівській”. Постраждалих немає. Водночас моніторингова група “Кримського вітру” на супутникових знімках відзначає три осередки пожеж на аеродромі Бельбек у районі злітної смуги та місць стоянок літаків”, – йдеться у повідомленні.
Останній удар українських сил по аеродрому Бельбек в окупованому Криму ще більше підірвав потенціал російської авіації. 31 січня унаслідок удару по аеродрому Бельбек був знищений “бункер координаційного центру радіолокаційного контролю”.
Аеродром Бельбек розташований на північному заході Севастополя. З 1990-х років на ньому базувалася 204 бригада тактичної авіації Повітряних сил Збройних сил України, а також виконувалися цивільні рейси з перевезення пасажирів. З 2002 року «Аеропорт «Бельбек» отримав статус міжнародного.
Після окупації Криму в 2014 році аеродром Бельбек обслуговував виключно військово-космічні сили РФ і цивільні рейси не здійснювалися. На аеродромі дислокується 38-й винищувальний авіаційний полк ВПС Росії, на озброєнні якого знаходяться літаки Су-27, модернізовані Су-27СМ, навчально-бойові Су-27УБ та двомісні винищувачі Су-30М2, а також Севастопольський авіаційно-рятувальний центр МНС Росії.
Центр журналістських розслідувань публікує серію матеріалів Тут може бути «бавовна» про російські об’єкти в окупованому Криму, які є потенційними легальними військовими цілями для ЗСУ. Вони адресовані цивільному населенню – громадянам України у Автономній Республіці Крим і Севастополі, аби вони могли убезпечити себе і триматись від них подалі.
Читайте три частини розслідувань про військові об’єкти окупантів у Севастополі: «Тут може бути «бавовна»: Севастополь. Північна сторона», «Тут може бути «бавовна»: Севастополь. Гори та море» та «Тут може бути «бавовна». Севастополь: бухти і місто».
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter